Nový Pixelmator Photo: podpora pre iPad trackpad aj ďalšie vylepšenia!

Update iPad aplikácie pre úpravu fotografií reaguje na príchod Magic Keyboard s trackpadom pre nový iPad Pro.

 Plná podpora pre externé ovládanie

Vývojári sa rozhodli ísť ďalej, než iba ponúknuť základnú kompatibilitu s kurzorom, ktorou disponuje množstvo iOS apiek už natívne. Do Pixelmator Photo implementovali adaptívny kurzor nového iPadOS, ktorým budú používatelia môcť ovládať jednotlivé prvky z UI aplikácie a nástroje, pri ktorých je práca s kurzorom vhodná. Využiť budete môcť okrem trackpadu na Magic Keyboard aj Magic Trackpad či myš.

 Rozdelená obrazovka aj vyladené screenshoty

Okrem tejto asi najväčšej novinky prináša update aplikácie aj funkciu Split View. Vďaka nej môžete mať na obrazovke paralelne otvorený Pixelmator aj iné aplikácie a pracovať v nich na striedačku.

Super je aj možnosť robenia snímiek obrazovky s využitím tzv. rich screenshot API z iOS 13. Funkcia v praxi umožňuje urobiť celoobrazovkový screenshot a vidieť iba plátno bez rušivého UI.

 Match Colors

V neposlednom rade je tu aj nová funkcia, ktorú vývojári predtým nasadili v Pixelmator Pro. Teraz si Match Colors našiel cestu aj do Pixelmator Photo. O čo ide?

Nástroj využíva strojové učenie, pomocou ktorého vie ťahať tonalitu z jedného obrázku a následne prispôsobiť iný obrázok tak, aby bol vizuálny dojem z oboch záberov rovnaký. V prípade ručných úprav môžete takisto vaše zásahyskopírovať a prilepiť v rámci ďalších fotiek, aby ste dosiahli jednotný vzhľad série.

Pixelmator Photo 1.2 je dostupný ako bezplatný update z App Store. Ak softvére nevlastníte, môžete si ho kúpiť za jednorazovú sumu 5,99 €.

zdroj: Pixelmator

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Fuckupy a problémy v dizajne a tlači – online workshop

Vytlačili vám niekedy miesto červenej farby ružovú a nevedeli ste prečo? Našli ste miesto krásnych fotiek na papieri len hromadu pixlov? Minuli ste nechtiac klientovi mesačný budget na reklamu v priebehu jedného doobedia? Nikto učený z neba nespadol a aj majster tesár sa (ne)raz utne.
pokračovanie článku

Font dňa – Roijer

zľava 72% do 30. januára
pokračovanie článku

Motto designuje hliníkové lahve na víno, první svého druhu

Dallasko-newyorská brandingová agentura Motto vytvořila branding a obal pro Revelshine, označovaný jako první svého druhu – obal udržitelného vína plněného do nerozbitných, nekonečně recyklovatelných hliníkových lahví.