Nový dizajnový kurz vás naučí ako zlepšíť kreatívny proces pomocou AI

Dodo Dobrík je jediný slovenský dizajnér, ktorý sa môže popýšiť prestížnym ocenením z celosvetovej súťaže D&AD. V máji bude viesť kurz o spojení kreativty a nástrojov umelej inteligencie. To všetko na pôdoryse kreatívnych kurzov Martina Bajaníka a jeho značky PEKNE & DOBRE.

Všetci v kreatívnom priemysle cítime zmeny, ktoré prinášajú nové nástroje AI. Zatiaľ sú ešte relatívne nedokonalé, no už teraz vytváarajú mnoho otázok. Stanú sa v budúcnosti kreatívci kyborgami alebo kentaurami? pýta sa dizajnér Dodo Dobrík, ktorý aktívne uvažuje o tom, kam posúva AI našu kreativitu a celý kreatívny proces.

Ak vás zaujíma, ako pri umelej inteligencii nezlenivieť, ale naopak posunúť kreativitu ďalej, mal by vás zaujímať aj kurz KREATIVITA V DOBE AI, ktorý bude v máji viesť práve spomínaný Dodo Dobrík. Ukáže vám, ako spojiť ľudskú kreatívnu intuíciu s presnosťou umelej inteligencie, ale napríklad aj to, ako sa dajú predávať produkty AI.

Okrem umelej inteligencie si posvieti aj na samotný kreatívny proces. Profesionálne nastavenie kreatívneho procesu je často prehliadané, ale zásadne ovplyvňuje spôsob práce a kvalitu výstupu. Častokrát je tvorivosť vnímaná ako niečo, kde sa nedá využiť žiadna predpripravená štruktúra pre kreatívny pracovný postup, ale môžete zažiť, že pri dobrom prístupe vedomý prístup k tvorivosti pomáha. Creative workflow prezentuje význam vedomého zapojenia procesu do kreatívnej práce, ktorého dobré nastavenie vám umožní profesionalizovať váš vlastný kreatívny proces.

Dodo Dobrík je dizajnér, ktorý v sebe spája viac expertíz. Pred časom (rozumej pred pandémiou) vyvíjal četovacie boty vo vlastnom startupe, je nadšeným propagátorom tzv. nešľachtených rastlín, ktoré my voláme burina a možno poznáte jeho najnovšiu iniciatívu, ktorou je česká zbierka na zbrane pre Ukrajinu s názvov Dárek pro Putina. Okrem toho uvažuje nad dizajnom a kreatívnym procesom a občas zvykne mať na túto tému aj prednášku.

Na kurz sa dá prihlásiť tu: www.pekneadobre.sk/hostia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Color Inspirations – kniha plná inšpirácií

Hľadanie správnych farieb, ich kombinácie, je niekedy celkom oriešok. Inšpiráciu možno nájsť rôznym spôsobom a na rôznych miestach. Jedným…