Nová otvorená výzva na rezidenciu do Paríža 

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave vyhlasuje ďalšiu otvorenú výzvu na predkladanie prihlášok na umeleckú alebo výskumnú rezidenciu do Cité internationale des arts v Paríži. Výzva je určená pre doktorandky a doktorandov, absolventky a absolventov VŠVU rôznych zameraní – od výtvarného a úžitkového umenia, architektúry, dizajnu či reštaurovania, až po teoretické odbory.

Vďaka spolupráci VŠVU s partnermi v Paríži môže ďalší rezident alebo rezidentka aj tento rok vycestovať na trojmesačný umelecký či výskumný pobyt do medzinárodného centra Cité internationale des arts v Paríži. Rezidencia sa uskutoční od začiatku apríla do konca júna 2022. Rezident/ka získa finančný príspevok na pokrytie nevyhnutných životných potrieb, zatiaľ čo náklady na prenájom ateliéru, sprievodné poplatky a ostatné služby poskytované Cité budú taktiež pokryté v plnej miere. Po ukončení rezidencie sa rezident/ka bude prezentovať svojou tvorbou a výsledkami pobytu na výstave v Galérii Medium. 

Okrem zaslanej prihlášky a príloh je podmienkou výberu ukončené štúdium alebo práve prebiehajúce doktorandské štúdium na VŠVU. Vek a výtvarná technika nie sú rozhodujúce – do otvorenej výzvy sa môžu prihlásiť výtvarní/é umelci/kyne, dizajnéri/ky, ako aj architekti/tky i reštaurátori/ky všetkých vekových kategórií.

V prípade záujmu je žiadateľ/ka povinný/á do 13. 2. 2022 zaslať nasledujúce dokumenty v anglickom jazyku na adresu cite@vsvu.sk:

  • Prihláška (na stiahnutie na webe)
  • Projekt rezidencie a motivačný list (max. 1 NS)
  • Portfólio
  • Artist statement (voliteľné)
  • Odporúčací list s dôrazom na kvality uchádzačky/uchádzača. List musí napísať osoba z externého prostredia VŠVU. (max. 1 NS) 

Výberové konanie prebieha na základe podaných žiadostí a je dvojkolové. Prvé kolo sa uskutoční na VŠVU v rámci komisie zloženej z interných a externých členov a členiek. Druhé kolo prebehne v rámci Cité internationale des arts v Paríži. 

V prípade otázok nás kontaktujte na cite@vsvu.sk. 

Partneri:
Slovenská ambasáda v Paríži
Slovenský inštitút v Paríži
Cité internationale des arts

Generálny partner VŠVU:
Tatra banka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Možnost utkat se o titul Best in Design 2022 se blíží ke konci.

Do konce přihlašování do soutěže Best in Design zbývá už jen pár dní, vyplněné přihlášky lze zaslat pouze do 28. 2. 2022. Mezinárodní soutěž pořádána pod záštitou festivalu Zlin Design Week dává šanci mladým designérům získat nejen finanční podporu pro svou tvorbu.