Národní galerie v Prahe má nový web od Brainz Disruptive

Podoba stránky vychádza z existujúcej identity, ktorú pred dvomi rokmi pripravovalo Studio Najbrt.

Dizajnovaniu webu predchádzala súťaž, ktorú z piatich zúčastnených vyhralo práve štúdio Brainz Disruptive. Podľa marketingového oddelenia galérie bolo hlavným cieľom navrhnúť originálne a rozpoznateľné riešenie, ktoré by inštitúciu odlíšilo a zároveň zachovalo maximálnu funkčnosť a prehľadnosť.

Autori z Brainz Disruptive sa na projekt dlho koncepčne pripravovali a navrhli zásadný facelift existujúcej webstránky aj komunikácie galérie, ktorú možno považovať za jednu z najväčších kultúrnych inštitúcií. Dôležité je podľa nich budovať s návštevníkmi vzťahy dlhodobo, pretože konkurenciu nepredstavujú iba ďalšie galérie, ale v podstate všetky subjekty orientované na voľný čas.

Web je navrhnutý prehľadne a minimalisticky. Tak, aby vynikli samotné diela zo zbierok, ktoré dostali na novej stránke prominentný priestor. Dizajn vychádza z najnovších trendov a myslí na široké spektrum návštevníkov – od nadšencov umenia až po domácich aj zahraničných odborníkov.

zdroj: NGP

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Rozprávanie o dizajne a eko papieroch – online workshop Dve Lamy

Papier je súčasťou našich každodenných životov. Pri tvorbe značky zohráva dôležitú úlohu, pretože doň balíme produkty, posielame na ňom faktúry či poďakovania. Výber papiera je súčasť kreatívneho procesu a je dôležité naň myslieť už od začiatku.
pokračovanie článku

Ďalšia grafická karta pre Mac Pro

Prednedávnom sme informovali o novej grafickej karte Sapphire HD 7950 3GB GDDR5 a už tu máme ďalšiu možnosť pre užívateľov Mac Pro.
pokračovanie článku

Fonty slovenských autorov – Outliner

Outliner je písmo navrhnuté špeciálne pre fungovanie s obrysovými líniami. Jeho základom bolo monospace písmo Monoxil (zadarmo tu), ktoré…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Molyaka dairy

I pouhé studentské práce dokáží překvapit. Koncept obalu mléčných výrobků je zaměřen na myšlenku zachycení prvního projevu sebevyjádření…