Naj MyFonts písma roka 2015 I.

Portál MyFonts nedávno zverejnil rebríček najobľúbenejších písiem uplynulého roka. Pri jeho zostavovaní bolo dôležité najmä to, ako sa darilo písmu z hľadiska predajov – nielen počas uvedenie ale aj celého roka. Pozrite sa na prvú časť zoznamu.

2xsp-panton-02

Panton

Bulharské Fontfabric je príkladom projektu, ktorý sa z one-man show rozrástol na tímovú záležitosť. Najúspešnejším písmom z ich produkcie sa stal Panton. Sans-serif, ktorý vďaka svojim vlastnostiam výborne funguje v pestrej škále využití – od printu až po webdizajn.

 

 

2xsp-mirador-01

Mirador

René Bieder, ktorý stojí za týmto písmom sa k MyFonts pridal ešte v roku 2012. Odvtedy je neodmysliteľnou súčasťou tohto rebríčka. Štvrtý krát sa mu to podarilo s písmom Mirador, ktoré je o to zaujímavejšie, že vybočuje z predošlej tvorby, charakteristickej masívnymi slab serifmi a groteskami. Nové pätkové písmo s vysokým kontrastom predstavuje štýlovú záležitosť s veľkorysími proporciami. Na prvý pohľad dobrá voľba pre nadpisy, prípadne aj body texty menšieho rozsahu. Vo svojej kategórii bolo písmo dokonca jednotkou na celom MyFonts. Dominantný prvok trojuholníkov, ktoré sú prítomné najmä v pätkách, možno nájsť aj v malých detailoch – napr. v rámci malých písmen g či y. Rodina tohto písma obsahuje desiatku rezov dolplnených o italics varianty. Bezplatne sú dostupné dva rezy s redukovanou sadou znakov.

 

 

2xsp-santelia-script-01

Sant’Elia Script

Často býva pri navrhovaní písiem zvykom vrátiť sa k “čistej” verzii už vytvoreného písma a vytvoriť textúrovanú alternatívu. Ryan MartinsonYellow Design Studio sa však rozhodol urobiť veci inak – obe verzie uzreli svetlo sveta naraz. Sant’Elia Script ponúka pestrý výber čistých aj “ošarpaných” verzií a to za veľmi priaznivú cenu. Robustný script je vám k dispozícii v šiestich rezoch od Line po Black. Všetky majú navyše aj dvojičku v podobe textúrovaného rezu. A aby toho nebolo málo, na výber sú tri úrovne opotrebovaného vzhľadu, ktoré je možné kombinovať. Celkovo obsahuje Sant’Elia Script 44 štýlov. Bezplatne sú dostupné tri – Sant’Elia Rough Line, Line TwoLine Three.

 

 

2xsp-beloved-01

Beloved Script

Autorkou písma je známa Laura Worthington, ktorá sa dlhodobo venuje letteringu a kaligrafii. Jej písmo Beloved má civilný výraz a vďaka čiastočne prepojeným znakom pôsobí prírodzene. Rodina obsahuje viac ako 3000 glyphov, ktoré možno kombinovať. Písmo dopĺňa aj Beloved Sans v dvoch rezoch, sada kapitálok či small caps ako aj ornamenty.

 

Chcete vedieť, aké ďalšie písma boli naj v minulom roku na MyFonts? Čítajte aj nabudúce.

zdroj: myfonts.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť