COCOON – 100% recyklovaný papier s vysokou mierou belosti a vynikajúcou schopnosťou potlače

Vždy, keď sa stretnem so slovom, ktoré nepoznám snažím sa nájsť jeho význam. Nejaký odrazový mostík pre pochopenie, rozšírenie obzoru. Cocoon po našom kokon (zámotok) je útvar, ktorý vytvárajú niektoré dospelé a zrelé larvy hmyzu pred zakuklením (napr. húsenice). U niektorých druhov motýľov sa ich zámotok využíva ako surovina na výrobu pravého hodvábu.

cocoon-silk-gloss

V našom prípade ide o recyklovaný papier ocenený piatimi hviezdičkami v rámci klasifikačného systému Green Star.

Výroba tohto papiera je inšpirovaná zelenou technológiou. Ak práve hľadáte 100% recyklovaný papier s vysokou belosťou a vynikajúcimi tlačovými vlastnosťami, už nemusíte.

Ekologické zložky papiera Cocoon dosahujú vynikajúce výsledky v transformačnom procese, čoho výsledkom je vysoká belosť ako základ pre vynikajúcu kvalitu farebnej tlače.

Ponúka jedinečné riešenie a ako bonus pridanú hodnotu pre zákazníka – umožňuje predviezť, že je u vás ochrana životného prostredia skutočne na popredných miestach.

cocoon-offset-preprint

Výhody papiera Cocoon:

  • Vysoká belosť – unikátna u recyklovaného papiera vďaka inovačnému procesu nepoužívajúcemu na bielenie chlór. Tohto vysokého stupňa belosti sa dosahovalo iba u papierov z panenského vlákna.
  • Je vyrobený zo 100% recyklovaného papiera a z papieroviny s FSC® certifikátom. Pri výrobe sa spotrebuje menej energie, vody a produkuje sa menej emisie CO2 v porovnaní s výrobou panenského papiera.
  • Ponúka vynikajúcu kvalitu tlače, presnú a jednotnú reprodukciu farieb obrazu pre každú príležitosť.
  • Miluje toner! Určený pre digitálnu tlač, vysoko kompatibilný s tlačiarňami používajúcimi suchý toner
  • Široká škála rady Cocoon pre všetky druhy tlačiarenských technológií. Gloss, Silk, Offset, Preprint.
  • Je vhodný pre CSR (Corporate Social Responsibility) a environmentálne správy, brožúry, korešpondenciu, umenie, knihy, katalógy, luxusné časopisy, blahoželania, pozvánky, menu,…

Jeho vlastnosti a použitie najlepšie vystihuje Ariane Ramboer, riaditeľka RATP
„Cocoon je príjemný na dotyk a zároveň predstavuje dobrý pomer ceny/kvality. Tieto kvality v kombinácii s pozitivným ekologickým kreditom, korešpondujúcím s našou CSR stratégiou, robia z papieru Cocoon ideálnu voľbu pre našu spoločnosť,”

Tento transformačný zelený proces vzniku tohto recyklovaného papiera prirovnávam vzniku krásneho motýľa.

 

cocoon-produkty-

antalis

Výhradné práva na výrobu tohto papiera v Európe má spoločnosť Arjowiggins (sesterská spoločnosť Antalis). Distribútorom tohoto papiera je práve spoločnosť Antalis.

O dva týždne vám predstavíme enviromentálnu kalkulačku papiera COCOON.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Monotype Library pre tímy je tu!

Monotype po novom prináša svoj model predplatného aj pre tímy. Na čo sa môžete tešiť?
pokračovanie článku

Power Styles pre InDesign

Jeden z najobľúbenejších pluginov z Blatner Tools suite, Power Styles, je teraz možné získať aj ako samostatný software. Tento doplnok…
pokračovanie článku

Kaleidoskopické umenie od Douglasa Hoekzema

Miamský umelec Douglas Hoekzema, tiež známy ako Hoxxoh vytvoril neuveriteľné a úžasne vyzerajúce nástenné maľby. Vrstvil na seba rôzne…
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU s Europapier Slovensko

Spoločnosť Europapier Slovensko spolu s partnermi pripravili opäť raňajky plné čerstvých noviniek a vizuálnych lahôdok z oblasti reklamy, marketingu, médií, print…