Kuler – kód farby na počkanie

Adobe pred časom vydalo aplikáciu, ktorá vám okamžite povie kód farby, ktorú vidíte. Ak teda máte iPhone.

Často narazíme na farbu, ktorá nás zaujme a možno by sme ju dokonca radi využili v niektorom z našich projektov. Nie vždy sa to však deje na obrazovke nášho počítača, kde môžeme informáciu o konkrétnom odtieni jednoducho získať. Čo ak je ale človek vonku a farba je povedzme na fasáde domu?

kullor 1

Takto nejako možno uvažovali aj v Adobe, keď vytvorili Kuler pre iPhone. Teraz stačí farbu odfotiť mobilom a označiť na fotke. Aplikácia vám hneď vygeneruje príslušný kód. Ten potom jednoducho zadáte v ktoromkoľvek grafickom programe. Takisto môžete synchronizovať údaje z Kuleru so službou Creative Cloud.

kuler2

Aplikáciu nájdete na iTunes App Store. Je zadarmo.
https://itunes.apple.com/us/app/adobe-kuler/id632313714?mt=8

2 comments
  1. Dovolím si podotknúť, že Kuler nie je len aplikáciou pre iOS zariadenia, na tie sa dostala pravdupovediac až neskôr. Kuler ako služba pre vytváranie zdieľaných vzorkovníkov farieb existuje na webe už asi 5 rokov a je integrovaná v Adobe aplikáciách (Photoshop, Illustrator, InDesign) tuším od verzie CS4 ako interaktívna paletka, prepojená práve s webovou službou Kuler (kuler.adobe.com). Jej využitie je oveľa širšie, než len vytípnutie odtieňa farby z fotiek. Treba vyskúšať :)

    1. Ano, kuler je starsia a pre vela ludi aj znama vec. iPhone verzia ale pridava novu dimenziu, ktorou je spolupraca s fotoaparatom, kedy online umoznuje vybrat farby ktore nas zaujimaju.

      Dakujeme za poznamku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Zase jeden dobrý nápad na slovenské logo…

Keď pred časom Simona Bubánová robila u Michala Havrana tajnosti s novou značkou Slovenska a súčasne s komunikáciou našej krajiny pre budúcnosť,…
pokračovanie článku

Zľava na nákup vzorníkov farieb PANTONE

Do rubriky PARTNERI nám pribudol nový partner. Distribútor značky PANTONE na Slovensku ponúka zľavový kupón pre našich registrovaných…