Design Cabinet CZ vyhlásil Národní cenu za studentský design 2021

Do aktuálneho ročníka súťaže sa môžu prihlásiť študenti s akýmikoľvek prácami z najširšieho spektra 3D dizajnu, ktorý zahŕňa produktový a industriálny dizajn a úžitkového umenia.

V praxi tak môže ísť napríklad o nábytok pre interiéry a exteriéry, interiérové doplnky, svietidlá, stolovacie prvky, varné nádoby, stroje, prístroje, náradie, zdravotnickú techniku, predmety pre handicapovaných, transportný dizajn, poľnohospodársku techniku, športové potreby, hračky, didaktické potreby, hobby, obaly s dôrazom na konštrukciu, riešenie súkromných i verejných interiérov a ďalšie.

V prípade úžitkového umenia to môžu byť projekty so zameraním na sklo, keramiku, porcelán, textilný a odevný dizajn, obuv, doplnky, šperk a iné.

Podmienkou je, že musí ísť o práce, ktoré vznikli po januári 2018.

Súťaž je medzinárodná a anonýmná, prihlásiť sa môžu študenti univerzít, vysokých škôl, vyšších a stredných odborných škôl a ďalších. Registračný poplatok za prihlásenú prácu je 1000 Kč.

Záujemci sa môžu prihlásiť do 30. júna 2021 na webe studentskydesign.cz vyplnením potrebných údajov. Viac info nájdete aj na designcabinet.cz.

zdroj: Design Cabinet CZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Sila značky – séria vizuálov so zaujímavou myšlienkou

Branding je často dôležitejší ako si mnohí ľudia myslia. O tom je aj nasledovný projekt od Norte Branding, ktorý trochu mieša svetoznáme značky a ich produkty, aby práve na význam silnej značky poukázal.
pokračovanie článku

Trendy v grafickém designu pro rok 2018

V době digitálního umění se trendy v grafickém designu mění tak rychle, jako se objevují. To, co bylo v posledních letech…