Laserová “výšivka” na skateboardy od brooklynského štúdia

Niet nad ručnú prácu. Niekedy však aj taký chladný stroj dokáže svojou technológiou vytvoriť niečo, čo zahreje pri srdci. Samozrejme, vždy je tam prítomný človek, ktorý do toho vloží kus seba. Tak to spravili aj ľudia z Magnetic Kitchen v prípade ich laserom vyrezávaných skateboardov. Pozrite na tú krásu.

Dizajnové štúdio z Brooklynu sa okrem iného špecializuje aj na vyrezávanie rôznych vecí laserovou technológiou. Posádku Magnetic Kitchen tvorí skupina blízkych priateľov, ktorých spája nadšenie pre rovnakú vec. Radi skúšajú nové veci a majú radi výzvy. Takou bola aj výroba týchto skateov.

1

Bežne sa dizajn na dosku laminátuje vo forme tlačenej grafiky. Pri použití laseru sa grafický návrh vyrezáva do dreva, kedy sa spáli tenká vrstva dreva. Vznikne tak zaujímavý reliéfny efekt, ktorý je pôsobivý na pohľad i na dotyk. Celý produkt sa vyrába priamo u nich z kvalitného javoru v siedmich vrstvách. Rozmery sú približne 80×20 cm.

Laserom zdobené dosky z produkcie Magnetic Kitchen sa dostali aj na Kickstarter, kde tvorcovia hľadali podporu, aby mohli svoj sen uskutočniť. Podarilo sa im to a tak môžu všetci záujemci     o nevšedné športové náčinie navštíviť ich eshop. Skateboardové dosky sa predávajú po osemdesiat dolárov za kus – bez koliesok, ložísk a gripu. Trochu dosť, ale tieto v Exisporte nenájdete.

 

Predstavenie projektu vo videu:

 

Kompletná ponuka, ktorú autori plánujú ešte rozšíriť 

skates skates 4 skates 3 skates 2 skates 5

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Set watercolor pohľadníc zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na sadu pohľadníc, ktoré spája vodovkový vzhľad a prírodné motívy.
pokračovanie článku

Winter Flowers abeceda za 1 dolár!

Dnes vám prínašame tip na ozdobnú abecedu, ktorá sa môže hodiť pre rôzne tipy projektov, hlavne v printe –…