Kopernikovo letisko vo Wroclave má nové logo

Piate najväčšie letisko v Poľsku je nepochybne miestom, ktorým prúdi veľké množstvo ľudí z rôznych častí sveta. Nečudo, že jeho vedenie chce, aby wroclavské letisko pôsobilo moderným a reprezentatívnym dojmom. Možno i preto sa rozhodli, že je čas na zmenu pôvodného, už jemne zastaralého logotypu.

Vo výberovom konaní, do ktorého sa mohli zapojiť profesionáli aj tí, pre ktorých je grafický dizajn skôr koníček, vybrala porota logo, ktoré podľa nich funguje najlepšie.  Vizuál, ktorým sa bude odteraz na verejnosti letisko vo Wroclave prezentovať, vytvoril Krsyzstof Pilch. Krzyzstof je absolventom grafiky a maľby na Akadémii výtvarných umení v Łódźi. Podľa vyjadrení členov poroty ich Pilchov dizajn oslovil, pretože má jednoduchú a univerzálnu povahu a odráža aktuálny obraz.

old

Pôvodné logo

 

Nové logo sa dostane postupne na všetky propagačné materiály, od vizitiek po billboardy. Nahradí tak svojho predchodcu, ktorý bol v „službe“ celých osem rokov. Jeho ústredným motívom bolo využitie písmena C z oficiálneho názvu letiska (Copernicus Airport Wroclaw, pozn. aut.), ako naznačenie letov okolo sveta. Bolo aj viac farebne rozmarnejšie, s tieňovanou zemeguľou v odtieňoch sivej.

 

new

 

Nové logo od Krsyzstofa Pilcha

 

Súčasná podoba je viac minimalistická. Pozostáva z dvoch zakrivených liniek modrej farby, pričom efektívne využíva tzv. negative space, ktorý ich obklopuje. Po pozornejšom pohľade vystúpi do popredia tvar krídel, resp. celého lietadla. Tento vizuál je doplnený o textovú zložku, ktorá je umiestnená pod linkami a obsahuje názov letiska. Tentokrát zjednodušený na Wroclav Airport.

Čo hovoríte na nové logo wroclavského letiska vy? Páči sa vám takéto prevedenie?

 

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nový Font 189

Na co se můžete těšit v letošním třetím čísle našeho časopisu? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI starožitnictví a aukčních síní, jsou to články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnuje se mimo jiné také papírenskému odvětví…
pokračovanie článku

Noc osobností dizajnu

4. september o 20:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava, Slovakia Získať lístky