Ako šiel čas – Logo Warner Bros. a jeho premeny

Nič nevydrží večne. Ani také logo. Až na pár výnimiek, je z času na čas potrebné zaprášený dizajn znovu postaviť na nohy. Čím dlhšie nejaké to logo existuje, tým viac faceliftov obvykle podstúpi. A keď sa potom obzrieme späť, môžeme si všimnúť zaujímavé zmeny, ktorými aktuálny vizuál prešiel. Možno aj takéto ohliadnutie späť inšpirovalo dizajnéra Christiana Annyasa, ktorý zozbieral celkom slušnú kolekciu. A čo obsahuje? Deväťdesiat rokov evolúcie loga bratov Warnerovcov. Alebo ak chcete, Warner Bros.

Christian začal na svojom projekte pracovať takmer pred šiestimi rokmi, keď si všimol časté obmeny loga pre potreby konkrétnych filmov. A tak sa mu odvtedy podarilo zaplniť album tromi stovkami obrázkov. Existuje trinásť hlavných lôg a potom sú je tu ešte dvesto variantov.

Pohľad na zbierku ponúka zaujímavú perspektívu, z ktorej si môžeme lešpie všimnúť vývoj nezameniteľného warnerovského štítu. Ten sa v roku 1984 po niekoľkých zmenách vlastníka štúdií vrátil späť na oblakové pozadie a už tam zostal.

Pozrite si na malý výber z histórie logotypu a zvyškom sa prelistujte na Christianovej stránke.

warner-bros-logo-1927-jazz-singer warner-bros-logo-1931-maltese-falcon warner-bros-logo-1941-maltese-falcon warner-bros-logo-1948 warner-bros-logo-1968-bullitt warner-bros-logo-1971-thx-1138 warner-bros-logo-1972-deliverance warner-bros-logo-1973 warner-bros-logo-1998-lethal-weapon-4

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

DTPobchod spouští nový e-shop

Obchod s ponukou všeho potřebného pro grafiky a kreativce přichází s vylepšeným webem a novými funkcemi.
pokračovanie článku

Prácu štúdia Colmo ocenila WOLDA

Pražské štúdio získalo v súťaži zameranej na logá a vizuálne identitiy hneď dve ceny.
pokračovanie článku

Hľadáme junior dizajnéra – Sli.do

Sme sli.do a učíme sa, ako vybudovať zo startupu svetovú firmu. Sli.do je webová aplikácia pre interakciu na konferenciách a eventoch.…