Konica Minolta získala ocenenie za inováciu v oblasti automatizácie tlače

Inovačná technológia pre automatickú priebežnú kontrolu, nastavovanie a kontrola farebnosti, ale aj duplexnú sútlač zákazky priamo počas tlače. To všetko sú dôvody, pre ktoré nezávislá organizácia Keypoint Intelligence (predtým Buyers Laboratory Inc – BLI) udelila ocenenie „PRO“ digitálnemu produkčnému zariadeniu AccurioPress C6100 od Konica Minolta v kategórii farebných zariadení pre stredne veľké zákazky.

Ocenenie „PRO“ je udeľované najlepším zariadeniam hodnotených v rámci terénnych testov odborníkmi BLI. Zameriavajú sa najmä na kvalitu tlače, produktivitu a užívateľské vlastnosti. „Predchádzajúca zdĺhavá manuálna činnosť operátora je nahradená automatickou jednotkou, ktorá dokáže zladiť sútlač a farebnosť aj počas samotnej práce zariadenia. AccurioPress C6100 tak zrýchľuje celý proces zákazky pri zachovaní požadovanej kvality tlače,“konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

AccurioPress C6100 ponúka pokročilé funkcie duplexnej a bannerovej tlače. „Testovanie preukázalo schopnosť spracovať takmer akýkoľvek typ a veľkosť média až do hmotnosti 400 gramov. A to je aj duplexne bez toho, aby sa spomalila maximálna produkčná rýchlosť,“uvádza David Sweetnam, vedúci výskumu organizácie Keypoint Intelligence pre regióny Európy a Ázie. Ocenené zariadenie z dielne Konica Minolta ako jediné vo svojej kategórii umožňuje potlačiť bannerový papier o dĺžke až  1 300 mm jednostranne a 762 mm duplexne. Je vhodné aj na potlač obálok, alebo rôznych štruktúrovaných materiálov. Súčasne je možné vybaviť ho aj dokončovacím zariadením pre zošívanie dokumentov zošitovou väzbou V1 s hranatým chrbtom imitujúcim lepenú väzbu V2 s orezom všetkých 3 strán.

Keypoint Intelligenceje popredné nezávislé testovacie laboratórium v oblasti zobrazovacej techniky. Bolo založené v roku 1961 a od tej doby pôsobí ako hlavný, nezávislý a spoľahlivý zdroj informácií v oblasti zobrazovacieho priemyslu. Pravidelne publikuje komplexné porovnávacie testy zobrazovacej techniky, ktoré sú vždy založené na tlači desiatok tisíc strán rôznych hmotností, veľkostí a na simulácii viacerých pracovných scenárov v rámci využitia testovaných technológii.

www.konicaminolta.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Krize grafického designéra

Často to vypadá, že grafického designéra nebo kohokoliv na volné noze doprovází jen zástup skvělých projektů v jeho portfoliu.…
pokračovanie článku

Pantone Universe Art

Pantone Universe Art je projekt, ktorý umožňuje ľuďom zbierať Pantone odtiene na plátne tak, ako sme na to…
pokračovanie článku

Set vektorových máp za 19 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na balík vektorových máp, ktoré sa skvele hodia pre tvorbu rôznych infografík.
pokračovanie článku

O všetkom a o ničom

Taká je moja obľúbená kategória kníh. Vlastne ich nič iné ani nespája, pretože môžu hovoriť jazykom prísne vedeckým…