Konica Minolta otvorila v Prahe najnovšie centrum pre tlač a zušľachťovanie etikiet

Japonský koncern Konica Minolta otvoril v Prahe celosvetovo najmodernejšie centrum so zameraním na tlač a zušľachťovanie etikiet – European Label Engagement Center (ELEC). O novom centre, jeho výnimočnosti ako aj tomto segmente tlače sme sa porozprávali s jeho riaditeľom – Štefanom Peľom.

Prečo sa Konica Minolta rozhodla otvoriť centrum pre tlač a zušľachťovanie etikiet? Prečo práve v Prahe?
Záujem tlačiarov o kreatívne riešenia v oblasti tlače a zušľachťovania etikiet neustále rastie. Videli sme, že na trhu neexistuje žiadne centrum, ktoré by riešilo túto oblasť komplexne a ucelene. Koncept, ktorý sa nám osvedčil z Bratislavy, kde sme relatívne nedávno otvorili showroom pre industriálnu tlač (IPES) sa nám osvedčil a tak sme sa rozhodli vyplniť dieru na trhu a pripraviť profesionálnym tlačiarom miesto, ktoré bude vyslovene pre nich. Praha je dlhodobým centrom firiem v oblasti strednej Európy. Svoju úlohu zohrávala aj tá skutočnosť, že showroom v Bratislave je vzdialený len 3 hodiny autom. Do Prahy sme dostali aktuálne najlepšie dostupné technológie na roll-to-roll tlač etikiet a následné zušľachťovanie. Našou snahou bolo vytvoriť priestor svetovej kvality, kde klienti sú zainteresovaní do výsledného kreatívneho výsledku našej práce.

Aké sú rozdiely medzi showroomom v Bratislave a najnovším centrom v Prahe?
Ide o dva samostatné centrá. To bratislavské je zamerané na hárkovú industriálnu tlač. Centrum v Prahe na roll-to-roll technológie v oblasti tlače a zušľachťovania etikiet. Niečo však majú obidve centrá spoločné. Je ňou vysoká úroveň služieb. Všetky technické vychytávky, inovačné postupy prezentovania produktov, služieb ako aj jedna spoločná webová stránka, jeden spoločný systém na objednávanie vzoriek sú rovnaké. Všetky prednosti IPES showroomu na ktoré sú naši zákazníci zvyknutí, budú mať automaticky aj v Prahe. Ďalším benefitom je naša vzájomná prepojenosť. Naši operátori vedia pomôcť pri prezentáciách v Prahe a opačne. Pre našich klientov všetky tieto výhody znamenajú pridanú hodnotu. Pre nás zase veľkú konkurenčnú výhodu pred ostatnými.

Pre koho je nové centrum určené? Čo vie ELEC ponúknuť?
Nové centrum je určené pre profesionálnych tlačiarov a potencionálnych nových klientov z oblasti tlače a zušľachťovania etikiet. Podobne ako v Bratislave aj tu vieme odprezentovať celkový produkčný workflow naživo. Naši klienti si môžu objednať návštevu centra, kde im naši vyškolení operátori ukážu celý priebeh výroby etikiet so zameraním na roll-to-roll technológie. Klienti uvidia najnovšie technológie priamo v praxi, môžu si vydiskutovať všetky detaily tlače s operátormi ELEC a majú možnosť naživo sa dotknúť vlastných vzoriek a porovnať ich so súčasnou produkciou.
Postup ako si objednať termín prezentácie ako aj tlač vzoriek je rovnaký. Stačí poslať tlačové súbory  minimálne 5 dní dopredu cez web to print softvér AccurioPro Flux, alebo si v prehľadnom kalendári objednať presný termín prezentácie.

Čo je ELEC? 

  • Najmodernejšie centrum pre tlač a zušľachťovanie etikiet v Európe o rozlohe 350 m².
  • Podobne ako v IPES Bratislava sa zameriava na vytváranie nových obchodných príležitosti pre našich zákazníkov, vysokú kvalitu tlač,  zušľachtenie demo vzoriek a prezentáciu technológii Konica Minolta.
  • Ukazuje celý produkčný proces digitálnej technológie od samotnej tlače, zušľachťovanie až po finálny výsek.

Aké technológie môžeme nájsť v European Label Engagement Center (ELEC)?
Pri vytváraní koncepcie showroomu mal tím ľudí vždy na pamäti prepojenie jednotlivých technológií. Základom ďalšieho rozvoja a úspechu profesionálnych tlačiarov je totiž ich previazanosť a kompatibilita. Prostredníctvom web to print softvéru pošlete tlačové podklady na spracovanie. Zariadenie AccurioLabel 400 nám ich vytlačí a  následne sa zušľachtia na  MGI JETvarnish 3D Web. Obchodní partneri tak na vlastné oči môžu vidieť nielen samotné výtlačky, ale aj automatizovaný priebeh realizácie zákazky, ktorý im šetrí čas aj peniaze.

Operátori podobne ako v showrome v Bratislave využívajú   softvérové riešenie Accurio Pro Flux, ktoré bolo špeciálne vytvorené na správu a automatizáciu tlačových úloh pre oddelenia centralizovanej tlače.

Veľkou hviezdou nového centra je aj vaša novinka AccurioLabel 400. V čom je toto roll-to-roll zariadenie také výnimočné?
Naša novinka je odpoveďou firmy na požiadavky trhu po cenovo dostupnej tlači v digitálnej kvalite. Technológia je vhodná predovšetkým pre stredných a veľkých poskytovateľov tlače.  Práve zariadenie AccurioLabel 400 bude vhodným doplnením pre zákazníkov, ktorí už majú AccurioLabel 230 a chcú ďalej rozširovať svoje podnikanie v segmente výroby etikiet.  Medzi dôležité vylepšenia tohoto produkčného zariadenia patrí možnosť rozšírenia aplikácií o biely toner. Vysoká rýchlosť tlače (39,9 m/min.) ešte viac zvyšuje produktivitu. Práve vyššia produktivita spoločne s dlhšou životnosťou použitých komponentov a vyššia kvalita tlače znižuje prevádzkové náklady. Novinka je dostupná v dvoch variantoch – CMYK alebo CMYK + biela. Výroba etikiet je na novom zariadení ešte viac zautomatizovaná. Vďaka systému Intelligent Quality Care je možné v reálnom čase regulovať množstvo toneru, kontrolovať stabilitu farieb a systém umožňuje aj automatickú kalibráciu stroja. Zariadenie dokáže tlačiť s rozlíšením  1 200 dpi (ekvivalent 3 600 dpi) x 2 400 dpi. AccurioLabel 400 potlačí materiál so šírkou od 250 mm do  330 mm. Novinka AccurioLabel 400 bola vytvorená na základe reálnych potrieb tlačiarov, ktorí potrebujú okrem tradičnej ofsetovej tlače, alebo veľkých digitálnych zariadení menšie, výkonné, variabilné a cenovo dostupné riešenie.

Okrem tlače je dôležité aj zušľachťovanie a samotný výsek. Aké zariadenia reprezentujú tieto časti workflov výroby etikiet vo vašom novom centre?
Vytlačené etikety zušľachťujeme na zariadení MGI JETvarnish 3D Web, ktorý dokáže urobiť krásne 3D efekty parciálnym lakom, alebo zlatou razbou. Do stroja môžeme dať najrôznejšie výtlačky. Nezáleží na tom či ide o digitálnu, alebo napríklad konvenčnú tlač. Kvalita tohto riešenia je aj vo zvýšenej odolnosti konečných výtlačkov či flexibility lakov na špičkovej úrovni. Prednosťou MGI JETvarnish 3D Web je nielen to, že zvládne veľké zákazky, ale to, že na jednej etikete sa dá variovať rôzna výška laku, alebo razby. Etiketa tak získava úplne iný dojem, ako keď je razba len v jednej výške.

Budete asi súhlasiť, že okrem najnovších technológii sú pre takéto centrum dôležití aj kvalitní operátori.
Nevyhnutnosťou kvalitnej tlače svetovej úrovne sú aj špičkoví operátori. Konica Minolta hľadala  na trhu tých najlepších, ktorí budú mať nový priestor pod palcom. Pre mnohých je to najväčšia profesionálna výzva v živote. Pracovať s najmodernejšími zariadeniami na svete, hľadať nové možnosti kreatívnej tlače či realizovať vzorové výtlačky pre celú Európu  je určite splnením sna každého profesionálneho operátora. O tom, že sa im to darí dokazuje aj fakt, že v súčasnosti je priestor obsadený na niekoľko týždňov dopredu.

Základné parametre ELEC

Oficiálny názov: European Label Engagement Center
Adresa: Európska 846/176a, Praha
Rozloha: 350 m²
Čo môžete vidieť: AccurioLabel 400, MGI JETvarnish 3D Web, AccurioLabel 230+Flexo jednotka, DC330MINI a ďalšie technológie.
Čo robíme: Tlač vzorových výtlačkov v najvyššej kvalite, analýzy spotreby laku a  prezentácie tlačových technológií Konica Minolta pre celu Europu a CAMEA región.
Pre koho je určený: pre všetkých zákazníkov label segmentu, tlačiarne na tlač etikiet, komerčné tlačiarne so zameraním na spotrebný tovar ako je víno, kozmetika, parfémy,  priemyselne etikety…

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Súťaž pre odberateľov newsletteru!

Novinky z nášho portálu aktuálne odoberá viac ako 700 ľudí. Rozhodli sme sa jedného z vás odmeniť a potešiť knihou Typografie:…