“Ketsujiru Juke” krátky študentský film od Sawako Kabuki

Krátky animovaný film Ketsujiru Juke, ktorý vznikol tento rok, je študentským filmom od  Sawako Kabuki, ktorá študuje na Tokijskej univerzite – Tama.

Pritiahol veľa pozornosti aj na Medzinárodnom festivale animovaných filmov v Annecy tento rok.

Okrem bizardného vizuálu a pohybou je to zapríčinené aj témou, ktorú Sawako rozvýja: „Po rozchode s mojím priateľom som musela premýšľať o téme môjho absolventského filmu. V tomto období som mala sen, na základe ktorého mi bolo jasné o čom film bude. Môj sen bol zlúčeninou ťažkej atmosféry v Japonsku a mojou depresiou z rozchodu. Takže som to všetko uchopila tak, ako sa mi to v sne zmixovalo. Tvár môjho ex-priateľa v sne nebola jasná, preto som ho vykreslila ako “zadok”.

004 003 001

Napísala: Alica Gurínová, www.alicagurinova.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadá sa produktový manažér pre produkčnú tlač

Konica Minolta Slovakia vyhlasuje pátranie po šikovnom produktovom manažérovi, ktorého baví oblasť produkčnej tlače a chcel by pracovať pre jednotku na trhu. 
pokračovanie článku

Google vydává nového průvodce písmy

Pokud jste posedlí písmy, tak právě tato knihovna návrhů Google může být to pravé pro vás. Společnost odhalila…
pokračovanie článku

Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.
pokračovanie článku

Nová otvorená výzva na rezidenciu do Paríža 

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave vyhlasuje ďalšiu otvorenú výzvu na predkladanie prihlášok na umeleckú alebo výskumnú rezidenciu do Cité internationale des arts v Paríži. Výzva je určená pre doktorandky a doktorandov, absolventky a absolventov VŠVU rôznych zameraní - od výtvarného a úžitkového umenia, architektúry, dizajnu či reštaurovania, až po teoretické odbory.