Adobe predstavila Illustrator pre iPad

Značka na svojom evente Adobe MAX odhalila zaujímavé novinky. Okrem Photoshopu na iPad, ktorý si už môžete stiahnuť, je to aj druhá z vlajkových lodí Adobe – Illustrator. Ten pripláva na iPady koncom budúceho roka.

Program, ktorý je štandardom vo svete vektorovej grafiky, bol doposiaľ dostupný iba na desktopoch. Ak nerátame mirroring riešenia, ktoré dokážu preniesť Illustrator na obrazovku tabletu. Natívne riešenie pre dotykové zariadenia však neexistovalo.

Známe funkcie aj nové nástroje

Illustrator pre iPad má ponúknuť známe nástroje, optimalizované pre tablet, ale aj celkom nové, ktoré vznikli špeciálne pre dotykové ovládanie. Podobne ako PS pre iPad, bude mať aj Illustrator podporu cloud súborov. Vďaka nim budú vaše dáta synchronizované cez Creative Cloud tak, aby ste ich mohli otvárať a upravovať kdekoľvek. Či už dáte prednosť klasickému desktopu alebo iPadu. Súbory bude možné stiahnuť a pracovať s nimi v offline režime, čo sa hodí, keď nemáte prístup na internet.

Podľa vedenia produktovej divízie Adobe sa spoločnosť vývoju aplikácie venovala dlhodobo a čakalo sa aj na hardvér, ktorý by dokázal  zvládnuť navrhované riešenia. Na vývoji sa podieľali aj ľudia, ktorí stoja za novou aplikáciou Fresco, ktorá prináša zaujímavé riešenie pre maľbu a ilustráciu. Ak ste o nej ešte nepočuli, viac sa môžete dočítať v našom článku.

Photoshop a Illustrator pre iPad predstavujú zaujímavý bod vývoja softvéru. Doteraz Adobe ponúkalo skôr kompaktné mobilné aplikácie ako Photoshop Sketch či Illustrator Draw. Až teraz by mohlo ísť o skutočne plnohodnotné alternatívy k desktopovým verziám známych programov. Nepôjde však o  ich zrkadlenie, ale o riešenie navrhnuté špecificky pre prostredie dotykových zariadení.

Prvé dojmy z dema hovoria o komplexnej appke, ktorá navyše nevyžaduje, aby ste v Illustratore boli ako pro ryba vo vode. Aplikácia ponúka kontextové menu, ktoré sa zobrazujú podľa nástroja, ktorý práve využívate. Aplikácia by podobne ako Photoshop pre iPad mala byť po vydaní dostupná v rámci balíka Creative Cloud predplatného, resp. aj samostatne pre ľudí bez predplatného.

 

Ak vás zaujímajú konkrétne funkcie Illustratoru pre iPad, sledujte DeTePe. Čoskoro vám prinesieme samostatný článok na túto tému. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU – Október

Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje pozvať na RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU, ktoré sa uskutoční piatok 24.10.2014 od 9:00 hod v budove Europapieru. Načerpajte u nás optimálnu dávku energie…