iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks

Legendárne zmluvné podmienky pre iTunes, ktoré nikto nikdy nečíta a predsa ich akceptuje, dostali novú, vizuálnu adaptáciu. Robert Sikoryak ich pretvoril do komiksu.

To čo odštartovalo ako vtipný vedľajší projekt a paródia na vyše 20-tisíc slovný text, sa pretvorilo do samostatného grafického diela. Po tom, ako začal Robert Sikoryak – známy okrem iného komiksovými adpatáciami Danteho Inferna, či Batmana v štýle Dostojevského – svoj “anti-komiks”, ako ho sám nazýva, v malých dávkach publikovať na Tumblr, zožal až prekvapivo nečakaný úspech.


itunes terms and conditions simpsons

Sériu ilustrácií sa napokon rozhodol vydať aj v knižnom vydaní a tak vznikol Terms and Conditions: The Graphic Novel. Ide o zaujímavú koláž vyše stovky rôznych výtvarných štýlov, ktoré svojim vizuálom odkazujú na klasiky komiksového žánru ako Garfield, Amazing Spider-Man, Wonder Woman, Calvin and Hobbes, či Peanuts. Spája ich pritom jediná vec – postava Steva Jobsa v jeho ikonickej rovnošate a text, tony textu, ktoré sú doslovným znením zmluvných podmienok pre iTunes.

Je to bizarný, no ambiciózny projekt, ktorý kombinuje dejovú absurdnosť zmluvných textov s poctou k tradičným komiksovým dielam, zároveň poprepletaný odkazmi na Apple produkty. Povinnosť pre každého fanúšika old-school grafických noviel.

Knihu si môžete za 10 dolárov zakúpiť v papierovej podobe cez Amazon. Viac ukážok jednotlivých komiksov nájdete na oficiálnom Tumblr webe.

Uverejnené s dovolením portálu MacBlog.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Výhercom pantonovníka sa stal…

Michal Dzubina. Gratulujeme. Ďakujeme aj firme ArtPan s.r.o., ktorá do súťaže venovala vzorkovník farieb PANTONE FORMULA GUIDE solid coated & solid uncoated.…