terms and conditions graphic novel itunes 600x876 580x847 - iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks

iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks

Legendárne zmluvné podmienky pre iTunes, ktoré nikto nikdy nečíta a predsa ich akceptuje, dostali novú, vizuálnu adaptáciu. Robert Sikoryak ich pretvoril do komiksu.

To čo odštartovalo ako vtipný vedľajší projekt a paródia na vyše 20-tisíc slovný text, sa pretvorilo do samostatného grafického diela. Po tom, ako začal Robert Sikoryak – známy okrem iného komiksovými adpatáciami Danteho Inferna, či Batmana v štýle Dostojevského – svoj “anti-komiks”, ako ho sám nazýva, v malých dávkach publikovať na Tumblr, zožal až prekvapivo nečakaný úspech.

terms and conditions1 simpsons 580x274 - iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks
itunes terms and conditions simpsons

Sériu ilustrácií sa napokon rozhodol vydať aj v knižnom vydaní a tak vznikol Terms and Conditions: The Graphic Novel. Ide o zaujímavú koláž vyše stovky rôznych výtvarných štýlov, ktoré svojim vizuálom odkazujú na klasiky komiksového žánru ako Garfield, Amazing Spider-Man, Wonder Woman, Calvin and Hobbes, či Peanuts. Spája ich pritom jediná vec – postava Steva Jobsa v jeho ikonickej rovnošate a text, tony textu, ktoré sú doslovným znením zmluvných podmienok pre iTunes.

Snímka obrazovky 2017 03 29 o 8.07.36 533x800 - iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks

Je to bizarný, no ambiciózny projekt, ktorý kombinuje dejovú absurdnosť zmluvných textov s poctou k tradičným komiksovým dielam, zároveň poprepletaný odkazmi na Apple produkty. Povinnosť pre každého fanúšika old-school grafických noviel.

Snímka obrazovky 2017 03 29 o 8.07.46 536x800 - iTunes zmluvné podmienky majú už aj vlastný komiks

Knihu si môžete za 10 dolárov zakúpiť v papierovej podobe cez Amazon. Viac ukážok jednotlivých komiksov nájdete na oficiálnom Tumblr webe.

Uverejnené s dovolením portálu MacBlog.sk

  • Pozretí4442

pridaj komentár