iOS Lightroom vymazal používateľom fotky a dáta. Nenávratne.

Aktualizácia s označením 5.4 pre iOS a iPad aplikáciu obsahovala veľmi nepríjemný bug.

Chyba, ktorá určite spôsobila nejednému používateľovi bolehlav, zapríčinila vymazanie fotografií a presetov – prakticky celého obsahu, ktorý nebol synchronizovaný s Adobe cloudom.

Prvé sťažnosti sa objavili krátko po vydaní aktualizácie. Ľudia, ktorých sa problém týkal, stratili okrem fotiek či presetov aj všetky úpravy a ďalšie veci – často šlo o obsah, ktorý si používatelia vytvárali niekoľko rokov. Bug zasiahol tých, ktorí využívali lokálne úložiská namiesto cloudu.

Adobe reagoval s odstupom niekoľkých dní a vydal verziu 5.4.1, v ktorej už bola chyba odstránená. Potvrdil aj to, čoho sa mnohí ľudia s predošlou verziou obávali: všetky dáta sa stratili nenávratne.

Používateľom sa vývojári ospravedlnili a odporučili skúsiť obnovu z iCloud zálohy. Pre tých, ktorý však takýto backup nemajú, riešenie neexistuje.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Budúcnosť tradícií

Na krste knihy o Antonovi Srholcovi som dostal okľukou knihu, ktorú k 350. výročiu kníhtlače v Skalici vydali tamojšie Západoslovenské tlačiarne. Pekná…
pokračovanie článku

MOTIONCUTTER: laserový výsek plný fantázie

Predstavte si zariadenie, ktoré vie urobiť výsek do najmenších detailov, ryhovanie, gravírovanie, performáciu, mikroperformáciu či výsek na samolepky v jednom kroku. Presne takéto zariadenie je novinka MOTIONCUTTER od Konica Minolta.