IKI: Obal, ktorý mení pohľad na zubnú pastu

Koncept prináša riešenie, ktoré je ekologickejšie a vyzerá štýlovo.

Zmena od základov

Veľké značky ako Colgate sa v poslednom období snažia prichádzať s obalmi, ktoré sú šetrnejšie k planéte a životnému prostrediu, no idú na to po malých krôčikoch. Napríklad aj pokiaľ ide o samotný tvar obalu, ktorý stále ostáva tubou, ktorú vytlačíte do poslednej molekuly (alebo kým na to máte trpezlivosť) a vyhodíte. A potom znova. A znova.

Koncept, ktorý vytvorili TATABI Studio, mení prístup k dizajnu pasty od základov. Namiesto puritánskeho spracovania prináša celkom nový objekt. IKI je navrhnutý ako zásobník z recyklovaného plastu, do ktorého môžete opakovane dopĺňať svoju obľúbenú pastu. Pre výmenu náplne stačí otvoriť dno obalu a vymeniť obsah.

Úvodným impulzom pre vznik dizajnu bola tohtoročná situácia okolo nového koronavírusu. Dizajnéri trávili viac času doma a tak si viac všímali aj obyčajné predmety, ktoré máme v domácnosti a napadlo im, že ich skúsia navrhnúť inak. Viac vizuálne a koncepčne.

Inšpirácia zážitkom

Proces priebežne zdieľali na sociálnych sieťach, kde sa do neho mohli zapojiť aj ich sledovatelia a podieľať sa na výbere názvu, podoby loga aj samotného obalu.

Inšpiráciou pre jeho vzhľad bol zážitok z kúpania na ostrove Menorca, ktorí si dizajnéri spájajú s pokojom, prírodou a sviežosťou. Tieto aspekty sa im podarilo reflektovať vo vizuálnom spracovaní IKI. Ostrov je známy zodpovedným prístupom k životnému prostrediu, čo korešponduje s filozofiou nového brandu.

Zaujímavým zážitkom pri tvorbe dizajnu bola aj tvorba mockupov. Špecifiká, ktoré so sebou prináša práca z domu, kedy nemáte prístup k svojim dodávateľom a bežným podmienkami, prinútili autorov pri tvorbe prezentačných fotografií posunúť svoje kreatívne hranice.

IKI zatiaľ ostáva konceptom. Ostáva dúfať, že zaujme a časom sa možno stane realitou.

zdroj: TATABI Studio

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockup polo trička zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na realistický mockup polo trička. Vďaka nemu môžete svoje dizajny prezentovať spôsobom, ktorý…
pokračovanie článku

Budúcnosť tradícií

Na krste knihy o Antonovi Srholcovi som dostal okľukou knihu, ktorú k 350. výročiu kníhtlače v Skalici vydali tamojšie Západoslovenské tlačiarne. Pekná…
pokračovanie článku

Tutorial: Zlatý rez pri dizajne loga

Určite ste o ňom už niekedy počuli. Tento princíp, vychádzajúci z matematiky, je zárukou esteticky pôsobivých kompozícií vďaka dokonale vyváženým…
pokračovanie článku

Monotype Library pre tímy je tu!

Monotype po novom prináša svoj model predplatného aj pre tímy. Na čo sa môžete tešiť?