IKI: Obal, ktorý mení pohľad na zubnú pastu

Koncept prináša riešenie, ktoré je ekologickejšie a vyzerá štýlovo.

Zmena od základov

Veľké značky ako Colgate sa v poslednom období snažia prichádzať s obalmi, ktoré sú šetrnejšie k planéte a životnému prostrediu, no idú na to po malých krôčikoch. Napríklad aj pokiaľ ide o samotný tvar obalu, ktorý stále ostáva tubou, ktorú vytlačíte do poslednej molekuly (alebo kým na to máte trpezlivosť) a vyhodíte. A potom znova. A znova.

Koncept, ktorý vytvorili TATABI Studio, mení prístup k dizajnu pasty od základov. Namiesto puritánskeho spracovania prináša celkom nový objekt. IKI je navrhnutý ako zásobník z recyklovaného plastu, do ktorého môžete opakovane dopĺňať svoju obľúbenú pastu. Pre výmenu náplne stačí otvoriť dno obalu a vymeniť obsah.

Úvodným impulzom pre vznik dizajnu bola tohtoročná situácia okolo nového koronavírusu. Dizajnéri trávili viac času doma a tak si viac všímali aj obyčajné predmety, ktoré máme v domácnosti a napadlo im, že ich skúsia navrhnúť inak. Viac vizuálne a koncepčne.

Inšpirácia zážitkom

Proces priebežne zdieľali na sociálnych sieťach, kde sa do neho mohli zapojiť aj ich sledovatelia a podieľať sa na výbere názvu, podoby loga aj samotného obalu.

Inšpiráciou pre jeho vzhľad bol zážitok z kúpania na ostrove Menorca, ktorí si dizajnéri spájajú s pokojom, prírodou a sviežosťou. Tieto aspekty sa im podarilo reflektovať vo vizuálnom spracovaní IKI. Ostrov je známy zodpovedným prístupom k životnému prostrediu, čo korešponduje s filozofiou nového brandu.

Zaujímavým zážitkom pri tvorbe dizajnu bola aj tvorba mockupov. Špecifiká, ktoré so sebou prináša práca z domu, kedy nemáte prístup k svojim dodávateľom a bežným podmienkami, prinútili autorov pri tvorbe prezentačných fotografií posunúť svoje kreatívne hranice.

IKI zatiaľ ostáva konceptom. Ostáva dúfať, že zaujme a časom sa možno stane realitou.

zdroj: TATABI Studio

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – UMF Manuka

BeeNZ si vybrali jako svého partnera studio Society pro konceptualizaci a výrobu specializovaného obalového řešení, které by produkt UMF…
pokračovanie článku

Office 2011 14.3.5 Update

Nezabudnime na update Office 2011. Podrobnosti nájdete tu.
pokračovanie článku

Balík drevených textúr zadarmo!

Na nasledovnom linku nájdete bezplatne dostupnú kolekciu desiatich kvalitných textúr dreva. Tentoraz ide o domácu produkciu – autorkou je…