Futuracha PRO: font, ktorý pri písaní mení svoj tvar

Futuracha PRO je unikátnou sadou pretkaných znakov, ktoré menia tvar a interakciu pri vytváraní rôznych slov. Ide o písmo pripravené pre takmer všetky typy klávesníc po celom svete.

Grécky tím dizajnérov  Høly vypustil Futurachu pred 5 rokmi ako experimentálny font, ktorý bol dostupný pre kreatívnych ľudí, aby mali šancu na kreativitu a objavenie. Spočiatku mali problémy, nakoľko malo písmo surovú formu. Dizajnéri sa však vynašli a dokončili font ručne. Vzhľadom k veľkému úspechu začal tím s návrhom voľne dostupnej Futurachy, ktorá môže byť použitá na ktorejkoľvek klávesnici. Dizajnéri boli natoľko kreatívni a vynaliezaví, že ich font tvoria inteligentné znaky, ktoré menia tvar podľa sekvencie daného slova.

Futuracha PRO robí všetky slová výnimočnými vytvára dojem veľdiela v štýle Art deco. Čísla hovoria za všetko: Futurachu si stiahlo viac ako 245-tisíc kreatívcov z viac ako 180 krajín sveta. Na stránke Behance sa stala Futuracha najzobrazovanejším gréckym projektom a umiestnila sa v TOP 100 globálnych projektov. V kategórii typografie sa nachádza v TOP 25.

Tím vytvoril aj kampaň na Idiegogo, ktorá mala získať peniaze na prefinancovanie tohto projektu. Kampaň bola natoľko úspešná, že predčila všetky očakávania. Plánovaných 4000$ dosiahli, ale s 15 násobnym ziskom.

Futuracha PRO bude voľne dostupná už v máji a je natoľko “inteligentná”, že dokáže spolupracovať s viacerými jazykmi, dokonca aj s gréčtinou, ktorá je materinským jazykom tvorcov tohto výnimočného fontu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Facebook predstavil novú identitu

Možno ste si všimli. A možno ani nie. Pretože Facebook je dominantne prítomný ako social platforma, ktorá ostala vizuálne…
pokračovanie článku

Poznáte známe značky do detailov?

Ak si veríte, môžete si svoje pozorovacie schopnosti a pamäť otestovať v novom kvíze. Jeho lúštenie sme si sami vyskúšali,…
pokračovanie článku

Stiahnite si scriptové písmo zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na bezplatné stiahnutie písma Bientot. Hodí sa na pozvánky, svadobné oznámenia ale aj…
pokračovanie článku

Vyšiel FontExplorer X Pro 7 pre Mac

Riešenie, ktoré uľahčuje prácu s písmami a ich katalogizáciou prichádza s novou verziou aj pre Mac. Čo nové ponúka?
pokračovanie článku

Vytvorte si univerzálne písmo

Projekt s názvom Universal Sans uvádza do života zaujímavú myšlienku. Na začiatku dostanete sans serif písmo, ktoré si môžete…