Futuracha PRO: font, ktorý pri písaní mení svoj tvar

Futuracha PRO je unikátnou sadou pretkaných znakov, ktoré menia tvar a interakciu pri vytváraní rôznych slov. Ide o písmo pripravené pre takmer všetky typy klávesníc po celom svete.

Grécky tím dizajnérov  Høly vypustil Futurachu pred 5 rokmi ako experimentálny font, ktorý bol dostupný pre kreatívnych ľudí, aby mali šancu na kreativitu a objavenie. Spočiatku mali problémy, nakoľko malo písmo surovú formu. Dizajnéri sa však vynašli a dokončili font ručne. Vzhľadom k veľkému úspechu začal tím s návrhom voľne dostupnej Futurachy, ktorá môže byť použitá na ktorejkoľvek klávesnici. Dizajnéri boli natoľko kreatívni a vynaliezaví, že ich font tvoria inteligentné znaky, ktoré menia tvar podľa sekvencie daného slova.

Futuracha PRO robí všetky slová výnimočnými vytvára dojem veľdiela v štýle Art deco. Čísla hovoria za všetko: Futurachu si stiahlo viac ako 245-tisíc kreatívcov z viac ako 180 krajín sveta. Na stránke Behance sa stala Futuracha najzobrazovanejším gréckym projektom a umiestnila sa v TOP 100 globálnych projektov. V kategórii typografie sa nachádza v TOP 25.

Tím vytvoril aj kampaň na Idiegogo, ktorá mala získať peniaze na prefinancovanie tohto projektu. Kampaň bola natoľko úspešná, že predčila všetky očakávania. Plánovaných 4000$ dosiahli, ale s 15 násobnym ziskom.

Futuracha PRO bude voľne dostupná už v máji a je natoľko “inteligentná”, že dokáže spolupracovať s viacerými jazykmi, dokonca aj s gréčtinou, ktorá je materinským jazykom tvorcov tohto výnimočného fontu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť