FS Magura má novú identitu od Hungry Studio

Folklórny súbor vždy čerpal inšpiráciu z lokality Ždiaru a Horného Spiša. Ľudový odev týchto obcí je preto hlavným motívom novej identity.

Idea vyšitá na kroji

Dobrým východiskom pri tvorbe vizuálnej identity bol bohatý archív historických fotografií. Z nich mohli autori definovať kľúčové ornamenty pre Maguru, ktoré sú dlhodobo súčasťou ich kroja.

Predlohou loga sa stal ornament z Lendaku. Jeho konštrukčné princípy inšpirovali na mieru nakreslené písmo, ktoré môžete vidieť v novom logu. Mohutnosť aj striedanie oblých a ostrých zakončení sú jeho nosnými prvkami.

Lendacký ornament je zložený prevažne z tradičných florálnych prvkov, ktoré však môžu pripomínať motívy iných regiónov Slovenska. Preto sa v Hungry Studio rozhodli necitovať ich doslova, ale preniesť ich do písma v náznakoch.

Z tradície do súčasnosti

Identitu preto rozvíja aj ďalší vzor – tentoraz goralský tkaný vzor zo Ždiaru. Ním boli tradične zdobené ženské rukávy. Motív je medzi členmi aj fanúšikmi súboru veľmi známy a ľahko sa s ním identifikujú.

Je zároveň natoľko unikátny, že sa stal ústredným motívom celej vizuálnej identity. V nej sa takto striedajú a vhodne dopĺňajú dva kontrastné princípy. Striktná geometria s uvoľnenosťou florálnych prvkov.

Folklórna komunita prirodzene miluje tradície, ktoré sú nerozlučne späté s ľudskou identitou jej členov. Preto je dôležité hľadať inšpiráciu pre ich vizualitu práve v histórii, ktorá je bohatá na množstvo krásnych predlôh. Tie sa podarilo autorom dobre identifikovať, spojiť a citlivo zasadiť do súčasnosti.

Dizajn & art direction: Hungry Studio

Logotype execution: Ondrej Jób / Setup Type

Klient: Folklórny súbor Magura

zdroj: Hungry Studio

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

MAILCHIMP v malíčku – workshop

Profesionálny emailový marketing predstavuje efektívny predajný a marketingový nástroj, pomocou ktorého môžeme budovať vzťahy s našimi zákazníkmi a partnermi. Príďte na…
pokračovanie článku

Malika Favre vydáva knihu ilustrácií

Známa francúzska ilustrátorka predstavila svetu svoju novú monografiu. V centre pozornosti stoja, ako inak, minimalistické no veľmi pôsobivé výjavy,…
pokračovanie článku

10 alternativ pro Helveticu

Milujte ji nebo ji nenáviďte. Helvetica je všude. Ale nemusí tomu tak být, zde je 10 alternativ k nejpoužívanějšímu…
pokračovanie článku

Plagáty hovoriace o (ne)slobode

Nelson Mandela strávil vo väzení 27 rokov, než bol vo februári 1990 prepustený. Po celý čas prebiehala celosvetová kampaň…
pokračovanie článku

Písmo a font – jedno a to isté?

Je medzi nimi vôbec rozdiel alebo sú tieto dva termíny synonymá? Vraj tam predsa len určitá odlišnosť je.…