FS Magura má novú identitu od Hungry Studio

Folklórny súbor vždy čerpal inšpiráciu z lokality Ždiaru a Horného Spiša. Ľudový odev týchto obcí je preto hlavným motívom novej identity.

Idea vyšitá na kroji

Dobrým východiskom pri tvorbe vizuálnej identity bol bohatý archív historických fotografií. Z nich mohli autori definovať kľúčové ornamenty pre Maguru, ktoré sú dlhodobo súčasťou ich kroja.

Predlohou loga sa stal ornament z Lendaku. Jeho konštrukčné princípy inšpirovali na mieru nakreslené písmo, ktoré môžete vidieť v novom logu. Mohutnosť aj striedanie oblých a ostrých zakončení sú jeho nosnými prvkami.

Lendacký ornament je zložený prevažne z tradičných florálnych prvkov, ktoré však môžu pripomínať motívy iných regiónov Slovenska. Preto sa v Hungry Studio rozhodli necitovať ich doslova, ale preniesť ich do písma v náznakoch.

Z tradície do súčasnosti

Identitu preto rozvíja aj ďalší vzor – tentoraz goralský tkaný vzor zo Ždiaru. Ním boli tradične zdobené ženské rukávy. Motív je medzi členmi aj fanúšikmi súboru veľmi známy a ľahko sa s ním identifikujú.

Je zároveň natoľko unikátny, že sa stal ústredným motívom celej vizuálnej identity. V nej sa takto striedajú a vhodne dopĺňajú dva kontrastné princípy. Striktná geometria s uvoľnenosťou florálnych prvkov.

Folklórna komunita prirodzene miluje tradície, ktoré sú nerozlučne späté s ľudskou identitou jej členov. Preto je dôležité hľadať inšpiráciu pre ich vizualitu práve v histórii, ktorá je bohatá na množstvo krásnych predlôh. Tie sa podarilo autorom dobre identifikovať, spojiť a citlivo zasadiť do súčasnosti.

Dizajn & art direction: Hungry Studio

Logotype execution: Ondrej Jób / Setup Type

Klient: Folklórny súbor Magura

zdroj: Hungry Studio

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tri Fold Brochure MockUp zadarmo

Stiahnite si bezplatne PSD mockup brožúry. Vizuál je realisticky spracovaný vďaka čomu môžete svoju prácu prezentovať profesionálnym spôsobom.
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Cerveza Burrita

Brandingový projekt navržený pro malý pivovar nacházející se v Buenos Aires City vzniknul v designovém studiu Konkon. Cílem bylo vytvořit…
pokračovanie článku

Poskladajte si vlastný gradient

Máte radi puzzle? V tom prípade pre vás možno máme tip na zaujímavú verziu tejto populárnej skladačky. 
pokračovanie článku

Set brick wall textúr zadarmo

Na portáli  aktuálne nájdete aj tento set textúr s motívmi tehlovej steny. Skvele sa hodia ako pozadie pre rôzne…