FS Magura má novú identitu od Hungry Studio

Folklórny súbor vždy čerpal inšpiráciu z lokality Ždiaru a Horného Spiša. Ľudový odev týchto obcí je preto hlavným motívom novej identity.

Idea vyšitá na kroji

Dobrým východiskom pri tvorbe vizuálnej identity bol bohatý archív historických fotografií. Z nich mohli autori definovať kľúčové ornamenty pre Maguru, ktoré sú dlhodobo súčasťou ich kroja.

Predlohou loga sa stal ornament z Lendaku. Jeho konštrukčné princípy inšpirovali na mieru nakreslené písmo, ktoré môžete vidieť v novom logu. Mohutnosť aj striedanie oblých a ostrých zakončení sú jeho nosnými prvkami.

Lendacký ornament je zložený prevažne z tradičných florálnych prvkov, ktoré však môžu pripomínať motívy iných regiónov Slovenska. Preto sa v Hungry Studio rozhodli necitovať ich doslova, ale preniesť ich do písma v náznakoch.

Z tradície do súčasnosti

Identitu preto rozvíja aj ďalší vzor – tentoraz goralský tkaný vzor zo Ždiaru. Ním boli tradične zdobené ženské rukávy. Motív je medzi členmi aj fanúšikmi súboru veľmi známy a ľahko sa s ním identifikujú.

Je zároveň natoľko unikátny, že sa stal ústredným motívom celej vizuálnej identity. V nej sa takto striedajú a vhodne dopĺňajú dva kontrastné princípy. Striktná geometria s uvoľnenosťou florálnych prvkov.

Folklórna komunita prirodzene miluje tradície, ktoré sú nerozlučne späté s ľudskou identitou jej členov. Preto je dôležité hľadať inšpiráciu pre ich vizualitu práve v histórii, ktorá je bohatá na množstvo krásnych predlôh. Tie sa podarilo autorom dobre identifikovať, spojiť a citlivo zasadiť do súčasnosti.

Dizajn & art direction: Hungry Studio

Logotype execution: Ondrej Jób / Setup Type

Klient: Folklórny súbor Magura

zdroj: Hungry Studio

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť