Fonty zadarmo – 7. časť

Nová časť seriálu o písmach zadarmo je tu a spolu s ňou opäť niekoľko zaujímavých fontov. Od konzervatívny serifov po futuristicky ladený sans-serif.

 

23a5b375910f441ba1a1491068f69b99

Noticia Text

Slab-serif písmo navrhnuté primárne pre bloky textu. Jeho jemne disproporčné znaky sú zárukou oživenia akéhokoľvek písaného slova. Ako však uvádza sám autor, JM Solé, písmo dizajnoval hlavne pre digitálne formáty – či už weby alebo mobilné aplikácie.  Práce na fonte stále pokračujú, cieľom je vytvoriť 18 člennú rodinu. V súčasnosti sú vám k dispozícii bezplatne štyri rezy. Tie zahŕňajú regular, bold, italic, ako aj bold italic.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/noticia-text

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Noticia+Text

 

173ababca64628a5473dba99c8be7b08

Cardo

Font, ktorý má slúžiť najmä v printových formách. Jeho konzervatívne tvary sú predpokladom pre využitie v takmer výlučne serióznych obsahoch, kedy písmo vizuálne podporí informácie, ktoré nesie. Sada znakov je v prípade Carda rozsiahla, s podporou mnohých jazykov.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/Cardo

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Cardo

 

ed63b8f1167ac0a209f465a5d3f47e33

Exo

Pôvodný „Kickstarter“ projekt Portugalčana Natanaela Gamu, ktorý mu umožnil vytvoriť toto písmo a sprístupniť ho verejnosti. Početná sada znakov tohto Sans-serifu pozostáva z malých kapitálok, ligatúr či archaických znakov. OpenType i source súbory sú dostupné zdarma.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/exo

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Exo

 

freefonts06a

Neo Deco

Písmo navrhnuté dizajnérom Jonatanom Xavierom vyžaruje energiu, ktorá plynie zo spojenia Art Deco s prvkami moderných fontov. Dokonale si ho viem predstaviť na propagačných materiáloch ako sú brožúry, plagáty či iné tlačoviny – najmä lifestyleového zamerania. Rovnako dobre vyznie pri použití v oblasti obalového dizajnu.

Font na stiahnutie
d.pr/f/JtZa

 

Ak sa vám dnešné písma páčili, čítajte aj nabudúce. Dovtedy sťahujte a užívajte :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Mary (zľava 50%, 25,00$)

zľava 50% do 26. decembra k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch      
pokračovanie článku

Websterovci idú do kín!

26. septembra prichádza do kín pásmo animovaných rozprávok Websterovci 2: Zo života pavúkov. Rodinu Websterovcov netreba detským divákom predstavovať.…