Fonty zadarmo – 7. časť

Nová časť seriálu o písmach zadarmo je tu a spolu s ňou opäť niekoľko zaujímavých fontov. Od konzervatívny serifov po futuristicky ladený sans-serif.

 

23a5b375910f441ba1a1491068f69b99

Noticia Text

Slab-serif písmo navrhnuté primárne pre bloky textu. Jeho jemne disproporčné znaky sú zárukou oživenia akéhokoľvek písaného slova. Ako však uvádza sám autor, JM Solé, písmo dizajnoval hlavne pre digitálne formáty – či už weby alebo mobilné aplikácie.  Práce na fonte stále pokračujú, cieľom je vytvoriť 18 člennú rodinu. V súčasnosti sú vám k dispozícii bezplatne štyri rezy. Tie zahŕňajú regular, bold, italic, ako aj bold italic.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/noticia-text

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Noticia+Text

 

173ababca64628a5473dba99c8be7b08

Cardo

Font, ktorý má slúžiť najmä v printových formách. Jeho konzervatívne tvary sú predpokladom pre využitie v takmer výlučne serióznych obsahoch, kedy písmo vizuálne podporí informácie, ktoré nesie. Sada znakov je v prípade Carda rozsiahla, s podporou mnohých jazykov.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/Cardo

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Cardo

 

ed63b8f1167ac0a209f465a5d3f47e33

Exo

Pôvodný „Kickstarter“ projekt Portugalčana Natanaela Gamu, ktorý mu umožnil vytvoriť toto písmo a sprístupniť ho verejnosti. Početná sada znakov tohto Sans-serifu pozostáva z malých kapitálok, ligatúr či archaických znakov. OpenType i source súbory sú dostupné zdarma.

Font na stiahnutie + Webfont
www.fontsquirrel.com/fonts/exo

Google Fonts
www.google.com/fonts/specimen/Exo

 

freefonts06a

Neo Deco

Písmo navrhnuté dizajnérom Jonatanom Xavierom vyžaruje energiu, ktorá plynie zo spojenia Art Deco s prvkami moderných fontov. Dokonale si ho viem predstaviť na propagačných materiáloch ako sú brožúry, plagáty či iné tlačoviny – najmä lifestyleového zamerania. Rovnako dobre vyznie pri použití v oblasti obalového dizajnu.

Font na stiahnutie
d.pr/f/JtZa

 

Ak sa vám dnešné písma páčili, čítajte aj nabudúce. Dovtedy sťahujte a užívajte :).

Ďalšie diely seriálu

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Textúry mramoru zadarmo

Dnes pre vás máme tip na set mramorových textúr. Môžete ich využiť pri návrhoch obalov, printových materiálov, webstránok…
pokračovanie článku

Side project na dnes – New York Numbers

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Too Chai

Too Chai je sbírka léčivých norských rostlin. Barevné svazky květů a listů bylin rostou na vrcholcích kyrgyzských hor a již…