Fontwerk prináša nové písmo od Erika Spiekermanna

Známy typograf na ňom pracoval s Anjou Meiners a Ralphom du Carrois. Výsledkom je neo–grotesque písmo Case™️.

Autori ho definujú ako chýbajúci dielik do skladačky v kategórii, ktorá by sa dala nazvať “povedomým písmom, ktoré pôsobí spoľahlivým dojmom, ale zároveň evokuje aj niečo nové a svieže”. Písmo je vďaka tomu ideálne pre tvorbu silných značiek, ktoré chcú komunikovať svoju dôveryhodnosť no zároveň nezapadnúť v mori bezpätkovej typografie.

Novinka od Fontwerk ponúka trojicu optických veľkostí – Case, Case TextCase Micro – a zároveň 32 rezov. Nechýbajú ani variabilné fonty, pre situácie kedy napríklad potrebujete font, ktorý je trochu viac ako SemiBold a trochu menej ako Bold. Práve vďaka tejto možnosti si viete plne prispôsobiť výraz typografie podľa svojich potrieb.

Písmo si môžete poprezerať a vyskúšať na webe písmolejárne Fontwerk a zároveň si aj stiahnuť skúšobné fonty. K dispozícii je samozrejme aj plná verzia v štandardnej či rozšírenej licencii – podrobnosti k licenciám nájdete TU.

Platforma z Berlína poskytuje okrem kvalitných fontov aj doplnkové služby ako napríklad detailné ladenie písiem či tvorbu variabilných fontov a písiem na mieru. Venujú sa aj Type Direction, čiže usmerneniu existujúcich dizajnov písma za účelom zvýšenia ich kvality, úpravám a doplneniu jazykových mutácií či znakov.

Pri písmach ponúkajú aj 50% zľavy pre študentov či vzdelávacie inštitúcie. Všetky písma je možné stiahnuť aj vo forme trial, s obmedzenými znakmi a bez OpenType funkcií.

Viac o Fontwerku či ponuku písiem si môžete pozrieť na oficiálnom webe kolektívu.

zdroj: Fontwerk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyskúšajte prehliadač písiem Font Goggles

Open source nástroj ponúka viacero možností prezerania fontov pre macOS. Medzi podporované formáty, ktoré si môžete prezerať patrí .ttf, .otf, .ttc, .otc, .woff, .woff2, .ufo, .ufoz, .designspace či .ttx. Aké sú hlavné funkcie?