Fontwerk prináša nové písmo od Erika Spiekermanna

Známy typograf na ňom pracoval s Anjou Meiners a Ralphom du Carrois. Výsledkom je neo–grotesque písmo Case™️.

Autori ho definujú ako chýbajúci dielik do skladačky v kategórii, ktorá by sa dala nazvať “povedomým písmom, ktoré pôsobí spoľahlivým dojmom, ale zároveň evokuje aj niečo nové a svieže”. Písmo je vďaka tomu ideálne pre tvorbu silných značiek, ktoré chcú komunikovať svoju dôveryhodnosť no zároveň nezapadnúť v mori bezpätkovej typografie.

Novinka od Fontwerk ponúka trojicu optických veľkostí – Case, Case TextCase Micro – a zároveň 32 rezov. Nechýbajú ani variabilné fonty, pre situácie kedy napríklad potrebujete font, ktorý je trochu viac ako SemiBold a trochu menej ako Bold. Práve vďaka tejto možnosti si viete plne prispôsobiť výraz typografie podľa svojich potrieb.

Písmo si môžete poprezerať a vyskúšať na webe písmolejárne Fontwerk a zároveň si aj stiahnuť skúšobné fonty. K dispozícii je samozrejme aj plná verzia v štandardnej či rozšírenej licencii – podrobnosti k licenciám nájdete TU.

Platforma z Berlína poskytuje okrem kvalitných fontov aj doplnkové služby ako napríklad detailné ladenie písiem či tvorbu variabilných fontov a písiem na mieru. Venujú sa aj Type Direction, čiže usmerneniu existujúcich dizajnov písma za účelom zvýšenia ich kvality, úpravám a doplneniu jazykových mutácií či znakov.

Pri písmach ponúkajú aj 50% zľavy pre študentov či vzdelávacie inštitúcie. Všetky písma je možné stiahnuť aj vo forme trial, s obmedzenými znakmi a bez OpenType funkcií.

Viac o Fontwerku či ponuku písiem si môžete pozrieť na oficiálnom webe kolektívu.

zdroj: Fontwerk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – SVEDKA

Jako #1 dovážená vodka do USA je určitě SVEDKA Vodka. Její ikonický vzhled a zjednodušený styl je charakteristickým prvkem ve…
pokračovanie článku

Mysteries of the Deep

Design Activity se nedávno spojili se společností Lidl UK, aby vytvořili identitu značky a design obalů pro nejnovější nabídku…