Fontspotting – karty, vďaka ktorým spoznáte písma

cover1 800x450 - Fontspotting – karty, vďaka ktorým spoznáte písma

Chceli by ste si zlepšiť svoje schopnosti, keď ide o rozpoznávanie písiem? Dvojica dizajnérov z Austrálie, Dustin de Souza a Jessica Witt, sa rozhodla vytvoriť kartovú hru, ktorá vám v tom pomôže.

Zábavka, ktorá dostala priliehavé meno Fontspotting, otestuje znalosti fontov každého nadšenca. Skvelá hra na večery s priateľmi, či už ste geekovia, ktorí o sebe tvrdia, že identifikujú každý rez, alebo „tí normálni“.

S projektom, ktorý bol pôvodne zamýšľaný len pre osobné rozptýlenie dvojice, sa neskôr jeho autori rozhodli podeliť so svetom. Celý balíček si teda môžete stiahnuť a prípadne vytlačiť. Dustin a Jessica, ktorých mená nesie rub kariet, zdôrazňujú, že im nejde o peniaze. Poteší ich iné – ak sa ľudia o ich nápade dozvedia. Platiť teda môžete tweetom.

Sada okrem ukážok rezov obsahuje aj krátky príbeh každého písma ako aj tipy, ktoré vám majú pomôcť pri hádaní. Predsa len – Fontspotting nie je pexeso :).

fs5 - Fontspotting – karty, vďaka ktorým spoznáte písma

Popis konkrétneho písma na karte

fs2 - Fontspotting – karty, vďaka ktorým spoznáte písma

Ukážky písma s tipmi

 

Karty nájdete tu: fontspotting.org

zdroj: fontspotting.org

1 comment
  1. Zdá sa to zaujímavou hrou, ale nikde som to nenašiel. Ich webová stránka už nefunguje, a linky sú nedostupné :( Nemá niekto náhodou stiahnutý súbor?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Fest Anca 380x220 - Poďte osláviť animovaný film
pokračovanie článku

Poďte osláviť animovaný film

Už túto stredu 18. júna sa v Žiline začína medzinárodný festival animovaných filmov. Fest Anča 2014. Prinesie na plátna exkluzívne premiéry…
pixie main 1 - Ach, tie obaly – Pixie
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Pixie

Při vytváření nové, prémiové značky s jemnými ochucenými šumivými vodami pro mladé lidi bylo cílem navrhnout zcela nový a důvtipný…
SOSMGD cover2 380x220 - Do tretice grafický dizajn
pokračovanie článku

Do tretice grafický dizajn

Najnovšia publikácia ateliéru Provocation Bureau predstavuje mladý grafický dizajn na Slovensku . Umenie, ktoré je nielen krásne na…