Filmy Marvelu s novým logom

Ak ste videli aspoň jeden sfilmovaný príbeh o superhrdinoch z komiksov alebo čítali predlohu, určite ho poznáte. Marvel logo. Príklad toho, ako môže navonok jednoduchý koncept výborne fungovať. Pritom celé logo tvorí jediné slovo. Prečo si teda Marvel povedal, že je čas trochu upraviť kostým?

S premiérou filmu Thor 2: The Dark World prišlo i nové logo, ktoré nahradilo svojho predchodcu po 11 rokoch. Pôvodné logo totiž vzniklo ešte pre prvého Spidermana. Producent Kevin Feige hovorí o vhodnom načasovaní, keďže nový film bol úplne prvým titulom, kde sa toto logo vyskytlo samotné. Kevin pokračuje:

„Ak sa pozriete na naše predchádzajúce filmy, všetky obsahovali logá partnerských štúdií a distribútorov. Teraz však, ako súčasť Walt Disney Company, jediné logo na začiatku našich filmov je Marvel logo. Preto sme cítili, že je čas na update a tak sme siahli po niečom hmatateľnejšom.“

logo

Predchádzajúci dvojrozmerný koncept

Nové logo malo vyzerať väčšie a pôsobiť výraznejšie. Podobne ako to predošlé, i ono začína listovaním stránok komiksu, no postupne sa mení v trojrozmerné znaky, na ktoré je akoby projektovaný dej z komiksového stripu. Animácia končí trojrozmerným logom MARVEL Studios na tradičnom červenom pozadí, ktoré pokrýva postupne miznúca metalická textúra.

http://www.youtube.com/watch?v=wJU-YbL5-mQ”>http://www.youtube.com/watch?v=wJU-YbL5-mQ

Nové logo

Po novom má úvodná sekvencia obsahovať aj zvučku. To je ďalšia vec, ktorá marvelákom vŕtala v hlave. Niektoré filmy začínali hudbou z filmu, iné mali na začiatku zvukové efekty či skladbu, ktorá pokračovala po začatí deja. Toto je prvý krát, čo bude logo sprevádzané vlastnou hudbou. Autorom zvučky je Brian Tyler, ktorý s Marvelom spolupracoval už v minulosti. Aktuálny dizajn sa má objaviť vo všetkých budúcich tituloch komiksového gigantu, či už pôjde o filmové spracovania príbehov alebo TV seriál Agents of S.H.I.E.L.D. Tak čo, ako sa vám pozdáva? Chýba vám pôvodné logo?

 

zdroj: marvel.com

1 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Logá a trendy na rok 2016

Aktuálny rok sa nám pomaly blíži ku koncu a tak je jasné, že sa postupne začnú objavovať rôzne hodnotiace…