Dve tváre jedného mesta: Kadaň má novú identitu od štúdia Colmo

České mesto predstavilo novú vizuálnu tvár založenú na typografii, ktorá prepája históriu a prítomnosť.

Hra dvoch písiem

Nová vizuálna identita má odrážať povahu mesta. Kadaň je malebné historické mesto, ktoré je turisticky atraktívne, je však aj zasiahnuté priemyslom a ťažbou. Nový vizuál komentuje Jana Vinšová, riaditeľka CZECHDESIGN, ktorý súťaž zastrešil:

“Štúdio Colmo predstavilo návrh udržateľný a veľmi profesionálne spracovaný, ktorý má dve kvalitné dimenzie – prvou je podoba umiernená, predovšetkým pre internú komunikáciu, a druhá rovina je hravá, odvážnejšia, obe roviny dobre spoločne fungujú.”

Víťazný návrh podľa poroty precízne pracuje s typografiou, iniciálou K a predstavenou komunikačnou stratégiou. Tá je založená na nápaditom copywritingu a ilustráciáchDizajnéri z Colmo vo svojom návrhu chceli prepojiť históriu mesta, hrdosť jej obyvateľov i súčasný stav. Kadaň sa intenzívne venuje skrášľovaniu svojho verejného priestoru a vznikajú tu súčasné architektonické zásahy na vysokej úrovni.

“Prístup radnice k správe mesta a spájanie historického pozadia so súčasnosťou sme sa snažili skombinovať nielen v značke, ale tiež v celom koncepte prezentácie mesta. Navrhli sme jednoduché typografické logo, ktoré tieto dva aspekty spája. Úvodná litera K kombinuje tvarovo grotesku (súčasnosť) a prvky antikvy (história). Symbol K bude následne slúžiť aj ako východzí prvok pre tvorbu značiek mestských organizácií.” Miroslav Roubíček zo štúdia Colmo

V štúdiu vytvorili pre mesto špecifický jazyk, ktorým sa mesto a jeho obyvatelia môžu prezentovať. Podľa autorov je dôležité uvažovať dnes o mestskej identite komplexnejšie, než iba ako o kombinácii vizuálnych prvkov.

Erb mesta a pôvodné logo

Nové logo od štúdia Colmo

O autoroch

Colmo založili v roku 2008 absolventi UMPRUM, Markéta Hanzalová a Miroslav Roubíček. V štúdiu pracujú pre veľkých i malých klientov z komerčnej i kultúrnej sféry. Okrem tvorby značiek a komplexných vizuálnych identít sa venujú výstavnej grafike, publikáciám, periodikám a čiastočne aj digitálnemu dizajnu.

www.colmo.sk

zdroj: CZECHDESIGN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Hot Stuff

ABI PRODUCT je jednou z největších společností na zpracování masa v Rusku s celým výrobním a distribučním cyklem. Jednou z prioritních oblastí činnosti…