Čo je nové vo Photoshope? Prvý update v roku 2014.

Nový rok sa nám už rozbehol a nezaháľa ani Adobe. Pre svoju vlajkovú loď prináša hneď niekoľko vylepšení v podobe nových nástrojov.

Spoločnosť prešla na novú platformu Creative Cloud už pred vyše šiestimi mesiacmi. Už teraz je jasné, že ak si chce Adobe udržať svojich platiacich zákazníkov, ktorých je aktuálne takmer jeden a pol milióna, musí udržať ponuku stabilnú a zaujímavú. Vlastne nie. Musí ju robiť stále lepšou. V roku 2013 teda pribudla v rámci služby CC päťdesiatka nových a rozšírených funkcií. A teraz sú tu ďalšie.

 

Perspective Warp

Funkcia, ktorú využijete v prípade, že zamýšľate spojiť dva obrázky do jedného, ale perspektíva je to, čo vám spôsobuje vrásky na čele. Jej precízne vyladenie je predpokladom dobre vyzerajúceho výsledku. Nová warp funkcia vám to v mnohom uľahčí.

Nájdete ju pri dvojici nástrojov WarpPuppet Warp. Perspective Warp umožňuje urobiť na konkrétnom objekte overlay so systémom mriežky a následne ho otáčať a prispôsobovať podľa želanej perspektívy tak, aby so zvyškom svojho okolia sedel celkom dokonale.

Iný spôsob využitia Perspective Warpu je prerobiť fotku robenú teleobjektívom na širokouhlý záber. A naopak.

 

Linked Smart Objects

Nič nie je pri práci cennejšie ako čas. Možno ešte pohodlné kreslo. Navyše, nenájde sa snáď nikto, kto by ho rád trávil riešením nudných, opakujúcich sa operácií. O kus ďalej nás v tomto môžu dostať Linked Smart Objects.

Vďaka nim sa mnoho veci v pracovnom procese stáva automatizovanými. Predstavujú novú vývojovú etapu Smart Objects nástroja. Novinka vám umožní vytvárať prepojenia súborov a určiť si, že zmena vykonaná v tomto súbore upraví aj zvyšné prelinkované časti dizajnu.

Ak teda máte, povedzme, logo a chcete upraviť jeho farbu naraz v rámci rôznych formátov, stačí tak urobiť raz. Všetky súvisiace dokumenty sa zmenia automaticky. Podporované sú súbory z Illustratoru, PDFká, raw fotky z Lightroomu ako aj ďalšie formáty. Nezanedbateľným benefitom je pri tomto nástroji aj možné zmenšenie veľkosti Photoshop súborov.

 

3D Printing

Photoshop už má nejaký ten piatok 3D modelovacie schopnosti, novinka v podobe 3D Printing funkcie však zjednodušuje prípravu konkrétneho modelu pre tlač.

Photoshop samozrejme nemá byť náhradou za softvér pre tvorbu 3D modelov. Ide skôr o to doladiť výsledok práce, ktorú ste urobili v modelovacom programe alebo 3D skenerom. Cez jednoduché rozhranie môžete upraviť farbu alebo pridať textúru, predtým než vec vytlačíte.

 

zdroj: creativebloq.com, adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Najkrajšia obrazová kniha na papieroch PERGRAPHICA

TERMÍN uzávierky súťaže Najkrajšia OBRAZOVÁ KNIHA na papieroch PERGRAPHICA® sa predlžuje do 14.10.2022. Získaj dizajnový papier PERGRAPHICA® a prostriedky na tlač publikácie v celkovej hodnote 2.000 €!