Český región Lipensko predstavil novú vizualitu

Časopis zachytávajúci dianie v celom regióne Lipenska, propagačná brožúra v troch jazykoch či predovšetkým nové logo. To všetko sú výstupy, ktorými sa po novom prezentuje lokalita Lipensko. Pozrite sa na ne podrobne.Ide o vôbec prvú ucelenú prezentáciu daného regiónu. V minulosti totiž viacero subjektov konalo takpovediac na vlastnú päsť, čo vo výsledku nebolo časovo ani finančne efektívne. Práve nové propagačné materiály sú dobrým spôsobom, ako prepojiť celé Lipensko v rámci jednej nadväznej komunikácie. Turistický spolok Lipenska plánuje ďalej integrovať záujmy lokality, aby sa Lipensko stalo turistickou destínáciou s európskym rozmerom.

Inšpirácia krajinou i turistikou

Vytvoriť identitu, ktorá by vystihovala taký komplexný celok ako je konkrétny región, nebolo vôbec jednoduché. Autori sa podľa vlastných slov inšpirovali i v zahraničí, nakoniec však prišli na to, že majú v “rukáve” originálne české logo. Niečo, čo by zahŕňalo nielen prírodný, ako aj kultúrny či historický aspekt a jasne komunokovalo fakt, že ide o turistickú oblasť.

_antialias_9a1b37a7-88b1-11e6-9fa1-003048df98d0_a0a7d9c03537baa203eafd69a348b24a

lipensko_mapa

Jedným z motívov sa nakoniec stali i farby, ktoré je možné spájať si s regiónom. Rieka, lipenská nádrž, modrá obloha ako aj zelené lesy a lúky – práve tieto dva odtiene sa stali nosnými farbami nového loga. To má tvar šípky – dôverne známeho symbolu pre všetkých turistov.

Nová identita bude ďalej slúžiť na propagáciu v rámci ďalších nosičov – tlačené tipy na výlet s mapami, webstránka či mobilná aplikácia.

Čo na vizuálnu prezentáciu regiónu Lipensko hovoríte vy? Viac o nej si môžete prečítať na webe časopisu Font, kde nájdete aj prezentačný dokument.

 

zdroj: font.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Poštová banka predstavila nové logo

Banka prichádza s novou komunikáciou, ktorou chce cieliť na nové skupiny zákazníkov. Ruka v ruke s novým konceptom ide aj nová…
pokračovanie článku

Set office ikoniek zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na sadu ikoniek v jednoduchom linkovom štýle, ktoré sa hodia pre rôzne typy projektov.…
pokračovanie článku

Praxe designera: cenotvorba

Doporučených postupů, jak adekvátně stanovit cenu za svou službu, je celá řada. Teorii ale nechme stranou.
pokračovanie článku

Poďte osláviť animovaný film

Už túto stredu 18. júna sa v Žiline začína medzinárodný festival animovaných filmov. Fest Anča 2014. Prinesie na plátna exkluzívne premiéry…