Český región Lipensko predstavil novú vizualitu

Časopis zachytávajúci dianie v celom regióne Lipenska, propagačná brožúra v troch jazykoch či predovšetkým nové logo. To všetko sú výstupy, ktorými sa po novom prezentuje lokalita Lipensko. Pozrite sa na ne podrobne.Ide o vôbec prvú ucelenú prezentáciu daného regiónu. V minulosti totiž viacero subjektov konalo takpovediac na vlastnú päsť, čo vo výsledku nebolo časovo ani finančne efektívne. Práve nové propagačné materiály sú dobrým spôsobom, ako prepojiť celé Lipensko v rámci jednej nadväznej komunikácie. Turistický spolok Lipenska plánuje ďalej integrovať záujmy lokality, aby sa Lipensko stalo turistickou destínáciou s európskym rozmerom.

Inšpirácia krajinou i turistikou

Vytvoriť identitu, ktorá by vystihovala taký komplexný celok ako je konkrétny región, nebolo vôbec jednoduché. Autori sa podľa vlastných slov inšpirovali i v zahraničí, nakoniec však prišli na to, že majú v “rukáve” originálne české logo. Niečo, čo by zahŕňalo nielen prírodný, ako aj kultúrny či historický aspekt a jasne komunokovalo fakt, že ide o turistickú oblasť.

_antialias_9a1b37a7-88b1-11e6-9fa1-003048df98d0_a0a7d9c03537baa203eafd69a348b24a

lipensko_mapa

Jedným z motívov sa nakoniec stali i farby, ktoré je možné spájať si s regiónom. Rieka, lipenská nádrž, modrá obloha ako aj zelené lesy a lúky – práve tieto dva odtiene sa stali nosnými farbami nového loga. To má tvar šípky – dôverne známeho symbolu pre všetkých turistov.

Nová identita bude ďalej slúžiť na propagáciu v rámci ďalších nosičov – tlačené tipy na výlet s mapami, webstránka či mobilná aplikácia.

Čo na vizuálnu prezentáciu regiónu Lipensko hovoríte vy? Viac o nej si môžete prečítať na webe časopisu Font, kde nájdete aj prezentačný dokument.

 

zdroj: font.cz

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Design láhve Sake Torimodosu

Torimodosu – když tě život srazí na kolena, zvedni se, opraš si je a jdi dál. Jde o koncepční projekt,…