Cassannet – CE verzia fontu

cassannet1 - Cassannet – CE verzia fontu

Vďaka upozorneniu Mariana Jaslovského na facebooku som objavil veľmi pekný, trochu vintage, trochu art-deco font Cassannet. Obsahuje tri základné rezy, regular, bold a outline a je mimoriadne vhodný pre posterovú akcidenčnú sadzbu a hlavne je k dispozícii zdarma. Súčasťou všetkých rezov je sada veľmi pekných ligatúr a alternatívnych znakov. Jedinou jeho nevýhodou je absencia slovenskej diakritiky, preto som sa rozhodol lokalizované znaky do tejto písmovej sady dorobiť a teraz vám ju v CE verzii ponúkam na stiahnutie.

Budem rád, keď vám poslúži, no urobilo by mi radosť, keby ste predsa len podporili autora fontu, ktorý na svojej stránke podmieňuje voľné stiahnutie fontu sharovaním na Twitteri alebo facebooku. A ak tým istým spôsobom podporíte aj mňa, budem v siedmom nebi :)

stiahnuť font

Waldemar Švábenský
Absolvoval SUPŠ v Kremnici v roku 1986 ako reštaurátor štukovej výzdoby. Približne od roku 1990 sa venuje grafickému dizajnu a typografii. Má za sebou niekoľko víťazstiev v súťažiach o najlepší signmaking a logotyp, okrem toho sa venuje tvorbe tlačovín, časopisov, kníh, potravinových etikiet a obalovému designu, 3D modelovaniu, animácii a motion designu, okrajovo tvorbe webu. Jeho portfólio si môžete pozrieť na stránke www.waldemarski.com.

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
1 380x220 - Stiahnite si zadarmo netradičné omaľovánky!
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo netradičné omaľovánky!

Máte radi vyfarbovanie? Tak potom by vás mohlo zaujímať, že existuje projekt, vďaka ktorému môžete bezplatne získať omaľovánky…
cover 380x220 - Free Font Bundle zadarmo!
pokračovanie článku

Free Font Bundle zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na balík fontov, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z portálu The Hungry JPEG.  Čo…
cover 1 380x220 - 100 vianočných ikoniek zadarmo!
pokračovanie článku

100 vianočných ikoniek zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set ikoniek s vianočnou tematikou, ktorý aktuálne môžete nájsť na portáli Graphic Burger.
cover 36 - Stiahnite si Pixelmator s 50% zľavou!
pokračovanie článku

Stiahnite si Pixelmator s 50% zľavou!

Obľúbená alternatíva Photoshopu je aktuálne dostupná za veľmi výhodnú cenu. Ak aplikáciu zvažujete, neváhajte dlho. Akcia je časovo…