Cassannet – CE verzia fontu

Vďaka upozorneniu Mariana Jaslovského na facebooku som objavil veľmi pekný, trochu vintage, trochu art-deco font Cassannet. Obsahuje tri základné rezy, regular, bold a outline a je mimoriadne vhodný pre posterovú akcidenčnú sadzbu a hlavne je k dispozícii zdarma. Súčasťou všetkých rezov je sada veľmi pekných ligatúr a alternatívnych znakov. Jedinou jeho nevýhodou je absencia slovenskej diakritiky, preto som sa rozhodol lokalizované znaky do tejto písmovej sady dorobiť a teraz vám ju v CE verzii ponúkam na stiahnutie.

Budem rád, keď vám poslúži, no urobilo by mi radosť, keby ste predsa len podporili autora fontu, ktorý na svojej stránke podmieňuje voľné stiahnutie fontu sharovaním na Twitteri alebo facebooku. A ak tým istým spôsobom podporíte aj mňa, budem v siedmom nebi :)

stiahnuť font

Waldemar Švábenský
Absolvoval SUPŠ v Kremnici v roku 1986 ako reštaurátor štukovej výzdoby. Približne od roku 1990 sa venuje grafickému dizajnu a typografii. Má za sebou niekoľko víťazstiev v súťažiach o najlepší signmaking a logotyp, okrem toho sa venuje tvorbe tlačovín, časopisov, kníh, potravinových etikiet a obalovému designu, 3D modelovaniu, animácii a motion designu, okrajovo tvorbe webu. Jeho portfólio si môžete pozrieť na stránke www.waldemarski.com.

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

IKEA inak – s novým logom

Redizajnovať značku, o ktorej si myslíte, že by sa jej zišiel update. Tak znelo zadanie od magazínu Icon v rámci…