Bratislava Design Week 2016 sa vyberie na tematickú cestu

Hviezdou obľúbenej prehliadky dizajnu bude rešpektovaný Jerszy Seymour, jeden z najprovokatívnejších dizajnérov súčasnosti

Cesta – to je nosná téma blížiaceho sa festivalu Bratislava Design Week 2016, ktorý sa uskutoční od 8. do 12. júna 2016 v Starom meste. Organizátori už majú dohodnutú aj najväčšiu hviezdu podujatia, bude ním britsko-kanadský provokatér Jerszy Seymour.

„Zaujíma nás cesta do budúcnosti aj minulosti, ale myslíme aj na ľudí, ktorí sa na cestu museli vydať nedobrovoľne,“ hovorí riaditeľka BADW Ľubica Hustá na margo témy Cesta, ktorá nadväzuje na predchádzajúce koncepcie festivalu Práca a Sen. „Cesta v zmysle hľadania, inšpirácie, dospievania, objavovania, premeny, dobrodružstva či experimentu.”

logo-badw2016

Na „cestu“ sa vydal aj samotný festival, keď sa po úspešných ročníkoch v nevyužívanej budove na Laurinskej ulici presúva do nových priestorov. V tomto roku bude mať BADW dve hlavné základne – vystavovať sa bude na celom druhom poschodí v bývalom OD Dunaj na námestí SNP, kurátorské výstavy budú zase inštalované v neskorobarokovom Erdödyho paláci na Ventúrskej 1, kde v súčasnosti sídli ZOYA Gallery. „Palác je z roku 1770 a bol postavený podľa projektu Mateja Walocha. Galéria sídli na celom druhom poschodí a jej interiéry si zachovali krásny historický charakter,“ hovorí Ľubica Hustá. „Nadväzujeme na našu koncepciu — objavovať nové miesta v meste a ďakujeme Zoya Gallery za podporu a poskytnutie priestorov.“

Jerszy Seymour

Organizátori už horúčkovito pracujú na programe festivalu. Najväčšiu radosť im urobilo potvrdenie účasti hlavného hosťa Jerszyho Seymoura, jedného z najprovokatívnejších dizajnérov súčasnosti. Seymour, známy svojím neortodoxným postojom k tvorbe aj spoločnosti, sa predstaví nielen prednáškou, ale aj veľkou svetelno-hudobnou performance.

Medzi hlavné kurátorské výstavy budú patriť dvojročný výskumný projekt o súčasnom európskom dizajne European Design Stories a výstava Trópy každodennosti, ktorá predstaví medzinárodný výber súčasného dizajnu v netradičnom prostredí dočasne vytvorenej veľkej tropickej záhrady. „Samozrejme návštevníkov čaká ešte oveľa viac, okrem výstav aj mnoho hostí z Čiech, Rakúska, Holandska, Francúzka aj Švajčiarska, takisto prednášky, diskusie, workshopy, program pre deti, tématické site specific realizácie vo verejnom priestore, Design Week Awards v novom kabáte a ako bonus budú aj roboty!“ dopĺňa riaditeľka festivalu.

Dôležitou informáciou pre potencionálnych vystavovateľov spomedzi dizajnérov je Open Call 2016, ktorý v rámci nadačného programu Viac dizajnu podporila Nadácia Tatra banky. Uzávierka prihlášok súťaže o divokú kartu v sume 1300 eur je 20. marca 2016.

Viac info bratislavadesignweek.sk

Ďalšie linky: jerszyseymour.comeuropeandesignstories.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nissan chystá zjednodušené logo

Značka ide cestou flat prevedenia, ktoré hádže do koša všetky odlesky a priestorové efekty, ktorými sa prezentovali automobilky v minulosti.
pokračovanie článku

Najkrajšie obálky od Penguinu I.

Neviem ako pre vás, ale pre mňa je Penguin vydavateľstvom, ktorého obaly kníh ma vedia zaujať. Samozrejme, super…
pokračovanie článku

Primátor představil nový design a komunikaci

Náchodský pivovar Primátor představil nový design a styl komunikace. Autorem je Little Greta. „Původně jsme vyhráli tendr na nové…