Bedeker Rare Places: viac ako 130 vzácnych miest do vrecka!

Vydanie vreckového sprievodcu po modernej architektúre môžete aktuálne podporiť na Hithit.

Máte radi architektúru a cestovanie?

Práve tieto dve veci prepája nový bedeker, ktorý vás vezme na cestu za pôvabmi modernej architektúry na miestach, na ktoré autori vniesli svoje nevšedné pohľady. Príprava na vydanie sprievodcu prebiehala viac ako rok a jej výsledkom je knižka, ktorá vám bude robiť parťáka na cestách po Česku i Slovensku.

Bedeker dokumentuje viac ako 130 nevšedných miest a stavieb, ktoré stojí zato objaviť. Vydajte sa spolu s ním po stopách popredných štúdií ako Mjölk architekti, Zdeněk Fránek, Kamil Mrva Architects, ADR či Chybík+Krištof a ďalších.

Od výhliadky až na toaletu

Na cestách tak môžete objaviť to najlepšie, čo sa za posledné roky v architektúre objavilo – nové vyhliadky, rekonštrukcie hradov, športoviská či dokonca nečakane estetické toalety alebo núdzový východ kúsok od Trutnova. Architektúra je však iba jedným z lákadiel na výlet. Kniha Rare Places podnieti objaviť krásu lokálnych končín.

Celú publikáciu po dizajnovej stránke zastrešilo štúdio KOSATKO. Spolu s iniciatívou Rare Places navrhli knihu, ktorá je nielen pôvabná ale aj funkčná. Sprievodca je zoradený podľa krajov a pre ešte lepšiu orientáciu obsahuje každá časť mapku s vyznačenými miestami daného regiónu. Fotografický materiál do bedekru poskytla agentúra Linka.news.

Vydanie publikácie môžete podporiť v rámci spomínanej kampane na portáli Hithit.

zdroj: Rare Places

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hledáme grafika – lektora

Hledáme grafika – lektora do hlavního pracovního poměru v době od února do října 2015.