Banská Bystrica a jej kandidátske logo pre Európske mesto športu 2017

Banská Bystrica predstavila identitu, ktorou sa chce prezentovať v rámci kandidatúry aj po prípadnom zisku titulu. Logo by sa malo začať používať začiatkom budúceho roka.V rámci nového vizuálneho symbolu možno hľadať odkazy na športovú tematiku – takmer okamžite sa vynárajú asociácie ako štadión, či bežecká dráha. Dynamickej červenej, ktorá dominuje logu, sekundujú ďalšie farby. Ich počet nie je náhodný – majú symbolizovať ročné obdobia. Výsledný logotyp tvarovo odkazuje aj na iniciály mesta, čo je ostatne dobre čitateľné už na prvý pohľad.

Logo, ktoré má mesto pripravené pre kandidatúru na post Európske mesto športu, vzišlo z verejnej súťaže, ktorá prebiehala po celý september. Odborná komisia vyberala víťaza v dvoch kolách. Celkovo si porotcovia prezreli takmer päťdesiat prác prihlásených do súťaže.

i_3444885

Banská Bystrica je skutočným mestom športu – jej športovci vynikajú vo viacerých disciplínach. Ako hovorí autor loga Marián Dieneš, nájsť cestu, ktorá by funkčne komunikovala šport ako celok, bolo náročné. Takýmto spojovacím prvkom sa stala bežecká dráha, ktorá aj v rámci samotného loga spája dva štadióny. Aspekt ročných období hovorí zase o celoročnom športovaní a o pestrosti športových disciplín.

Nové logo sa má podľa zástupcu primátora Martina Turčana začať objavovať na športových podujatiach organizovaných mestom počas nasledujúceho obdobia.

Ako hodnotíte vizuál Banskej Bystrice pre Európske mesto športu 2017?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vienna Design Week štartuje už tento piatok

Od 27. septembera do 6. októbra sa vo Viedni bude konať trinásty ročník podujatia, ktoré do rakúskej metropoly prinesie najväčší…
pokračovanie článku

Návrat ku koreňom – Reebok má nové logo

Známa značka oblečenia a doplnkov pomenovaná podľa – schválne, či ste vedeli – druhu africkej gazely rhebok vznikla ešte v 60. rokoch…