Arrangments – čaro kompozície

Pri fotografovaní patrí kompozícia k najdôležitejším faktorom, ktoré ovplyvňujú výsledok. So zaujímavým pohľadom na ňu prišla fotografka Emily Blincoe z Tennesee. Už v minulosti sa zaoberala vizuálne lákavým usporiadaním fotografovaných objektov a najnovšie prichádza s ďalším prírastkom do série nazvanej Arrangements.

Celá séria je jasným dôkazom, že aj tie najobyčajnejšie predmety – či už ide o zápalky, ovocie, alebo riečne kamene – dokážu spoločne vytvoriť niečo viac. Niečo, na čo sa veľmi príjemne pozerá.

Stačí trochu puntičkárskeho organizovania a pred objektívom fotoaparátu razom vznikne pôsobivý obraz, ktorý vyžaruje jasnú hierarchiu. Tá je založená na farbe, tvare, či veľkosti. A vždy je domyslená do detailov.

emilyblincoe10 emilyblincoe3 emilyblincoe11 emilyblincoe4 emilyblincoe6 emilyblincoe8 emilyblincoe7 emilyblincoe5 emilyblincoe1 emilyblincoe9

Páči sa vám séria Arrangments? Viac nájdete na autorkinom webe.

zdroj: mymodernmet.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Confessions Wine

Obal vína inšpirovaný spovednicou? Značka vín s názvom, ktorý môžeme preložiť ako Spovedné víno, prichádza s etiketou, ktorá odkazuje práve…
pokračovanie článku

Set fotografií jedla zadarmo

Dnes pre vás máme tip na sadu fotiek, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z portálu Graphic Burger. Môžete ich…