Domotron: Identita inšpirovaná geometriou aj produktmi

Slovenský technologický scale-up Domotron prichádza s novým bezdrôtovým smart home systémom. Spolu s novým produktom značka mení aj svoju vizuálnu identitu a celkovú komunikáciu, ktorá je spojená aj s medzinárodnou crowdfoundingovou kampaňou na platforme Indiegogo.

Inšpirácia produktom

Logo aj samotná identita majú podľa autorov vyjadrovať vysokú kvalitu technológií ale zároveň komunikovať humanistickými prvkami. Ako jeden z nosných motívov je prítomný gradient. Ten má byť metaforou na polohy ON a OFF, medzi ktorými existuje množstvo polôh, ktoré dokáže produkt Domotron nastaviť.

Na rozhraní dvoch svetov

Základným kameňom loga je symbol, ktorý vychádza z tvaru samotného Domotron Switch a aj z písmena D. Okrem symbolu sa identita prezentuje aj logotypom. Ten je tvorený tenkou linkou jednotnej hrúbky. Znaky písma sú modelované s dôrazom na horizontálnu os a medzi jednotlivými písmenami názvu sú vzdušné medzery pre vytvorenie elegentného dojmu.

Symbol aj logotyp tvarovo vychádzajú zo superelipsy (geometrickej interpolácie medzi štvorcom a kruhom). Toto prepojenie má byť vyjadrením spojenia organického a mechanického, technológie s ľudskosťou.

Identita využíva systém písiem z rodiny Approach, konkrétne rezy Bold a Regular. Písmo s humanistickým vyznením kontrastuje s technologickým pozadím produktu aj vzhľadom loga.

Značka okrem základnej čiernobielej palety pracuje s fialovou. Všetky farby sú odstupňované v intenzite pre čo najflexibilnejšie použitie. Samozrejme, nechýbajú ani gradienty, ktoré ďalej rozvíjajú ideu zo symbolu v logu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

LITOGRAF: kreatívne etikety nás bavia

Nápadité etikety si vyžadujú kreatívne nástroje zušľachťovania. Svoje o tom vie aj Litograf, jedna z najväčších polygrafických spoločností na Slovensku špecializujúca sa na etikety. Ako prvý na Slovensku využívajú vlajkovú loď z dielne Konica Minolta - MGI JETvarnish 3D vo formáte roll to roll.
pokračovanie článku

Efekt z minulosti

Má tento efekt ešte miesto v sučasnej grafike?