Ako šiel čas – premeny filmových titulkov

Od doby, kedy sa na plátne objavili prvé filmy ubehol už celkom dlhý čas. Nemali ešte farebný obraz ani zvukovú stopu – ak nerátame klaviristu v rohu miestnosti či skromný orchester. Napriek tomu dokázali upútať svoje publikum. Zčasti za to vďačili nálepke niečoho nového ale okrem iného snáď aj nápaditej typografii. A tú možno na veľkom plátne pozorovať prakticky aj dnes. Nasledovná infografika vám ukáže zaujímavé míľniky v evolúcii písma vo filme.

Sumár sa objavil na blogu portálu Logo Design Guru, ktorý sa rozhodol zachytiť obdobie v rozmedzí nemých filmov až po digitálny vek. Môžeme tak sledovať zmeny, ktoré pre písmo priniesol „obja“ zvuku a farby vo filmovom remesle.

Nechýbajú klasické tituly a ich titulky. King Kong, Casablanca či Psycho alebo Star Wars. No a keďže je v infografike reč aj o epoche päťdesiatych rokov minulého storočia nemohol zostať bokom ani Saul Bass. Práve on sa totiž zvykne označovať za otca moderného dizajnu titulkových sekvencií. Tak sa na to pozrite:

 

Evolution-of-fonts-in-hollywood-Movie-Titles

zdroj: blog.logodesignguru.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe Fresco už aj na Windows

Nový program pre digitálnu grafiku a ilustráciu môžu majitelia iPadu už nejaký čas využívať. Teraz prišiel rad aj na…
pokračovanie článku

Facebook predstavil novú identitu

Možno ste si všimli. A možno ani nie. Pretože Facebook je dominantne prítomný ako social platforma, ktorá ostala vizuálne…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Stolen Rum

Žiadna nostalgia, lode, sudy, kosti, slama ani piráti. Zdá sa, že tomuto dizajnu je na prvý pohľad všetko…