Ako šiel čas – premeny filmových titulkov

Od doby, kedy sa na plátne objavili prvé filmy ubehol už celkom dlhý čas. Nemali ešte farebný obraz ani zvukovú stopu – ak nerátame klaviristu v rohu miestnosti či skromný orchester. Napriek tomu dokázali upútať svoje publikum. Zčasti za to vďačili nálepke niečoho nového ale okrem iného snáď aj nápaditej typografii. A tú možno na veľkom plátne pozorovať prakticky aj dnes. Nasledovná infografika vám ukáže zaujímavé míľniky v evolúcii písma vo filme.

Sumár sa objavil na blogu portálu Logo Design Guru, ktorý sa rozhodol zachytiť obdobie v rozmedzí nemých filmov až po digitálny vek. Môžeme tak sledovať zmeny, ktoré pre písmo priniesol „obja“ zvuku a farby vo filmovom remesle.

Nechýbajú klasické tituly a ich titulky. King Kong, Casablanca či Psycho alebo Star Wars. No a keďže je v infografike reč aj o epoche päťdesiatych rokov minulého storočia nemohol zostať bokom ani Saul Bass. Práve on sa totiž zvykne označovať za otca moderného dizajnu titulkových sekvencií. Tak sa na to pozrite:

 

Evolution-of-fonts-in-hollywood-Movie-Titles

zdroj: blog.logodesignguru.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach tie obaly: Bnavan

Obalový dizajn pre produkty Bnavan zaujme svojou vizualitou už pri zbežnom pohľade. Najmä vďaka kombinácii vzdušného, prakticky čiernobieleho layoutu s mierne infantilnými kresbami zvierat.
pokračovanie článku

Mockup fľaše zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tento vizuál, s ktorým môžete prezentovať svoje návrhy z oblasti obalového dizajnu nápojov.