Ak vám chýbajú múzeá, Louvre má riešenie

Svetoznáme múzeum pripravilo online verziu svojich kolekcií.

Oprášené poklady

Platforma so zbierkami umenia, ktoré by ste za bežných okolností mohli vidieť v tomto najnavštevovanejšom múzeu sveta, umožňuje vyhľadávať a prezerať jej obsah bezplatne. Čaká na vás viac ako 48 tisíc exponátov z ôsmich oddelení – od islamského umenia, cez renesančné sochárstvo až po egyptského artefakty či maľby od umelcov z celého sveta.

Ide o prvú takúto iniciatívu v súvislosti s Louvrom. Múzeum podľa jeho riaditeľa, Jean-Luca Martineza, oprašuje svoje poklady a sprístupňuje aj tie najmenej známe. Vidieť tak môžete nielen to, čo je vystavené priamo v múzeu, ale aj zapožíčané či uskladnené exponáty.

Interaktívna návšteva

Vyhľadávanie ponúka s ohľadom na rozsah zbierky aj pokročilé filtrovanie, kde si môžete prispôsobiť, čo vás zaujíma, či už podľa témy alebo oddelenia. Takisto je k dispozícii aj interaktívna mapa, pomocou ktorej môžete Louvre a jeho diela objavovať miestnosť po miestnosti.

Múzeum sľubuje novú stránku pravidelne dopĺňať o nové kúsky, takže sa oplatí sa k nej vrátiť aj po čase. Louvre, ktorého exponáty od októbra 2020 nevideli svojich obdivovateľov, zatiaľ využije čas do opätovného otvorenia na dlho plánovanú rekonštrukciu.

Zbierky múzea Louvre môžete prezerať TU

zdroj: Louvre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

IKEA inak – s novým logom

Redizajnovať značku, o ktorej si myslíte, že by sa jej zišiel update. Tak znelo zadanie od magazínu Icon v rámci…