Ak vám chýbajú múzeá, Louvre má riešenie

Svetoznáme múzeum pripravilo online verziu svojich kolekcií.

Oprášené poklady

Platforma so zbierkami umenia, ktoré by ste za bežných okolností mohli vidieť v tomto najnavštevovanejšom múzeu sveta, umožňuje vyhľadávať a prezerať jej obsah bezplatne. Čaká na vás viac ako 48 tisíc exponátov z ôsmich oddelení – od islamského umenia, cez renesančné sochárstvo až po egyptského artefakty či maľby od umelcov z celého sveta.

Ide o prvú takúto iniciatívu v súvislosti s Louvrom. Múzeum podľa jeho riaditeľa, Jean-Luca Martineza, oprašuje svoje poklady a sprístupňuje aj tie najmenej známe. Vidieť tak môžete nielen to, čo je vystavené priamo v múzeu, ale aj zapožíčané či uskladnené exponáty.

Interaktívna návšteva

Vyhľadávanie ponúka s ohľadom na rozsah zbierky aj pokročilé filtrovanie, kde si môžete prispôsobiť, čo vás zaujíma, či už podľa témy alebo oddelenia. Takisto je k dispozícii aj interaktívna mapa, pomocou ktorej môžete Louvre a jeho diela objavovať miestnosť po miestnosti.

Múzeum sľubuje novú stránku pravidelne dopĺňať o nové kúsky, takže sa oplatí sa k nej vrátiť aj po čase. Louvre, ktorého exponáty od októbra 2020 nevideli svojich obdivovateľov, zatiaľ využije čas do opätovného otvorenia na dlho plánovanú rekonštrukciu.

Zbierky múzea Louvre môžete prezerať TU

zdroj: Louvre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

TypoSkript 1.3.0

Nová funkce: Ukládání vlastního nastavení (tlačítka „Vše“… byla pro zrušena). Přidaná ikona pro zobrazení on-line nápovědy v hlavním okně.…
pokračovanie článku

Písmo a farby

Farba má zázračnú moc. Dokáže ovplyvniť navigáciu vašich očí po stránke alebo emóciu z čítaného textu. Netreba to s ňou však prehnáňať, pretože farba vie narobiť aj veľa škody. Tu je zopár rád, ako premyslene pracovať s farbou pri zalamovaní textu.

InDesign tutorial 08: GREP 05 Zjednotiť

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…