Ach, tie obaly: Bayab Gin

Africký destilát lúhovaný s plodmi baobabu pri obale vychádza zo svojho pôvodu.

Etikete dominuje vzor inšpirovaný štruktúrou ovocia baobabu a typografické logo so silnou symetriou, ktorá je odkazom na tradičné vzory Zulu a miestnu typografiu. Pri bližšom pohľade či dotyku ocení človek viaceré vychytávky tlačových technológií.

Bayab má toho času dvojicu variantov – klasický a burnt orange. Oba sú odlíšené farebným ladením etikety. Dizajn vytvorilo štúdio Backbar z Dublinu, ktoré sa špecializuje na obalový dizajn.

zdroj: Backbar Studio

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Britanica

Dizajnér: Santi ReyVydavateľ: Santi Rey podrobné informácie o fonte | kúpiť font
pokračovanie článku

Jaker Beer – branding na hlavu

Mexické Factor Tres je štúdio, ktoré navrhlo jednoduchú no šikovne vymyslenú etiketu pre tamojšiu značku piva. Jaker Beer,…
pokračovanie článku

Sklo VŠVU časť prvá: dizajn

Galéria Satelit predstavuje prierezovú výstavu študentských prác zameraných na dizajn a úžitkové umenie z Ateliéru Sklo Vysokej školy výtvarných umení. Práce vznikli počas posledných desiatich rokov, keď sa vedenia ateliéru ujal v roku 2010 doc. Mgr. art. Patrik Illo. Na výstave sú ukážkami prác zastúpení aj traja pedagógovia ateliéru – Patrik Illo, Palo Macho a Milan Opálka. Je to prvá z plánovanej dvojice výstav, časť druhá sa uskutoční v nasledujúcom roku a zmapuje práce študentov zamerané na voľnú sklársku tvorbu. Toto rozvrstvenie vyplýva z koncepcie ateliéru, ktorá dáva rovnaký priestor obom líniám rámcujúcim disciplínu sklo – a to dizajnu aj voľnému umeniu.