50 najlepších log – v jednej knihe

Zhodnúť sa na tom, ktoré z log sú tým najlepším, čo kedykoľvek vzniklo, nie je vôbec jednoduché. Napriek tomu, prišla skupina autorov a odborníkov z oblasti dizajnu značiek a identity s publikáciou, v ktorej ponúkajú prehľad toho, čo považujú za top oni. 50 Best Logos Ever.

Podrobný sprievodca, ktorý vám odhalí všetky najväčšie práce na poli tvorby korporátnej identity. A to aj napriek tomu, ak už čo-to o grafickom dizajne viete. Chcete vedieť ako vyzeralo to či ono logo na začiatku dvadsiateho storočia? Prosím. Zaujíma vás, ako sa vyvíjalo počas svojej 125 ročnej histórie logo Coca-Coly? Začiatky identity vydavateľstva Penguin? Shell logo z roku 1901? To všetko a mnoho iného nájdete práve v tejto knihe.

Na 180 stránkach sa postupne stretávame s výbornými príkladmi logo dizajnu. Ukážky sú samozrejme sprevádzané informáciami o pôvode a vývoji a nechýbajú ani rozhovory s tvorcami, ako sú napríklad Rob Janoff (Apple) či Lindon Leader (FedEx). Všetky vybrané práce sú navyše ohodnotené a zoradené do rebríčka.

Podľa čoho priraďovali autori publikácie hviezdičky? Neboli na to sami. Odbornú pomoc a názor im poskytla šestica významných dizajnérov identity značky. Výber začal dlhým zoznamom nádejných kandidátov, ktorý vznikol ako výsledok odporúčaní a návrhov z množstva overených zdrojov. Tento súpis následne dostali do rúk odborníci, ktorí ho preriedili a vybrali tie, ktoré podľa nich stáli za to.

Treba si uvedomiť, že cez toto sito sa naozaj dostalo len to najlepšie. Žiadna hanba vypadnúť v tomto kole. Logá, ktoré „prežili“, boli nakoniec zoradené kolektívom autorov podľa hodnotenia získaného od poroty. K nim neskôr pribudli ešte kúsky, ktoré majú v osobnej obľube vybraní dizajnéri. Vznikol tak zaujímavý mix.

V prípade, že máte o  50 Best Logos Ever záujem, nájdete ju TU. Ak radšej listujete v digitálnej podobe, knižku stiahnete v rámci iPad aplikácie Computer Arts.

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadá sa junior grafik pre Zľavomat.sk

Už od malička si si miesto počúvania na hodine čarbal do zošita? Grafické programy ti v puberte učarovali viac…