16 miliónov farieb jedným perom?

Každý grafik ma nepochybne sadu obľúbených digitálnych nástrojov, ktoré by viac než rád používal aj v reálnom svete, no vo väčšine prípadov to samozrejme nebolo možné – až doteraz. Zázračné pero Crongy dokáže naskenovať farbu čohokoľvek v dosahu a následne túto farbu nastaviť ako predvolenú farbu atramentu. Pozrite sa dnes s nami bližšie na tento kreatívny zázrak.

Cronzy funguje na relatívne jednoduchom princípe – pero je spárované s aplikáciou na vašom mobilnom zariadení, na ktorom si môžete buď vami želanú farbu vybrať alebo použiť funkciu skenovania farieb. Cronzy stačí podržať v tesnej blízkosti objektu s farbou, ktorú chcete použiť, o všetko ostatné sa postarajú miniatúrne elektromagnetické ventily, ktoré na základe informácii zo vstavaného skenera danú farbu namiešajú a pripravia na použitie. Presnosť tohto procesu je na tak vysokej úrovni, že vo výsledku máte potenciálne k dispozícii 16 miliónov farieb.

 

Cronzy je momentálne zverejnený ako projekt na Indiegogo, a aj napriek relatívne vysokému cieľu financovania, sú vývojári tohto zázraku pre kreatívcov presvedčený, že pero Cronzy bude už onedlho veľký hit, a že vďaka financovaniu prostredníctvom Indiegogo dokážu z použitých technológií vyťažiť úplné maximum. Cronzy bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – striebornom a čiernom, k tomu bude obsahovať 5 perových násad rozličnej hrúbky pre skutočne široké spektrum využitia.

 

Batéria Cronzy pera by mala podľa všetkého vydržať niekoľko dní pravidelného používania, väčšou otázkou je, ako dlho dokážu vydržať miniatúrne náplne s atramentom na miešanie rozličných farieb. Sami vývojári priznávajú, že ďalšie kolo financovania, ktoré dúfajú zohnať na Indiegogo, im dá možnosť Cronzy zoptimalizovať – výdrž batérie a atramentovej náplne, ako aj presnosť algoritmu, ktorý skenuje a namiešáva všetky rozličné farby.

https://www.youtube.com/watch?v=Z0ewjKLyKlk&feature=youtu.be

Či sa Cronzy naozaj bude tešiť takej veľkej obľúbenosti ako čakajú vývojári je samozrejme vo hviezdach, my osobne si ale rozhodne vieme takéhoto šikovného pomocníka v našej sade nástrojov predstaviť. A čo vy? Zaujalo vás pero schopné dať  nám k dispozícii 16 miliónov farieb? O svoje názory a dojmy sa neváhajte podeliť v komentároch pod článkom a pre detailnejšie informácie navštívte domovskú stránku projektu Cronzy, prípadne ich Indiegogo výzvu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

10 alternativ pro Helveticu

Milujte ji nebo ji nenáviďte. Helvetica je všude. Ale nemusí tomu tak být, zde je 10 alternativ k nejpoužívanějšímu…
pokračovanie článku

Výsledky Trienale plagatu Trnava 2018

Prvé kolo hodnotenia prác sa konalo v dňoch 15. – 31. mája 2018. Prostredníctvom online hodnotiacej aplikácie vybrala porota do finále…
pokračovanie článku

Pergamen má dva shortlisty na Pentawards

Prestížna dizajnérska súťaž zverejnila výber prác pre finálne posúdenie. Trnavské štúdio má na shortliste hneď dve práce.