16 miliónov farieb jedným perom?

Každý grafik ma nepochybne sadu obľúbených digitálnych nástrojov, ktoré by viac než rád používal aj v reálnom svete, no vo väčšine prípadov to samozrejme nebolo možné – až doteraz. Zázračné pero Crongy dokáže naskenovať farbu čohokoľvek v dosahu a následne túto farbu nastaviť ako predvolenú farbu atramentu. Pozrite sa dnes s nami bližšie na tento kreatívny zázrak.

Cronzy funguje na relatívne jednoduchom princípe – pero je spárované s aplikáciou na vašom mobilnom zariadení, na ktorom si môžete buď vami želanú farbu vybrať alebo použiť funkciu skenovania farieb. Cronzy stačí podržať v tesnej blízkosti objektu s farbou, ktorú chcete použiť, o všetko ostatné sa postarajú miniatúrne elektromagnetické ventily, ktoré na základe informácii zo vstavaného skenera danú farbu namiešajú a pripravia na použitie. Presnosť tohto procesu je na tak vysokej úrovni, že vo výsledku máte potenciálne k dispozícii 16 miliónov farieb.

 

Cronzy je momentálne zverejnený ako projekt na Indiegogo, a aj napriek relatívne vysokému cieľu financovania, sú vývojári tohto zázraku pre kreatívcov presvedčený, že pero Cronzy bude už onedlho veľký hit, a že vďaka financovaniu prostredníctvom Indiegogo dokážu z použitých technológií vyťažiť úplné maximum. Cronzy bude dostupný v dvoch farebných prevedeniach – striebornom a čiernom, k tomu bude obsahovať 5 perových násad rozličnej hrúbky pre skutočne široké spektrum využitia.

 

Batéria Cronzy pera by mala podľa všetkého vydržať niekoľko dní pravidelného používania, väčšou otázkou je, ako dlho dokážu vydržať miniatúrne náplne s atramentom na miešanie rozličných farieb. Sami vývojári priznávajú, že ďalšie kolo financovania, ktoré dúfajú zohnať na Indiegogo, im dá možnosť Cronzy zoptimalizovať – výdrž batérie a atramentovej náplne, ako aj presnosť algoritmu, ktorý skenuje a namiešáva všetky rozličné farby.

https://www.youtube.com/watch?v=Z0ewjKLyKlk&feature=youtu.be

Či sa Cronzy naozaj bude tešiť takej veľkej obľúbenosti ako čakajú vývojári je samozrejme vo hviezdach, my osobne si ale rozhodne vieme takéhoto šikovného pomocníka v našej sade nástrojov predstaviť. A čo vy? Zaujalo vás pero schopné dať  nám k dispozícii 16 miliónov farieb? O svoje názory a dojmy sa neváhajte podeliť v komentároch pod článkom a pre detailnejšie informácie navštívte domovskú stránku projektu Cronzy, prípadne ich Indiegogo výzvu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť