100 najvýznamnejších fotografií podľa magazínu TIME

Magazín nedávno zverejnil stovku fotografií, ktoré sú podľa neho tým najvýznamneším, čo v tejto oblasti zachytávania sveta vzniklo. Pozrite sa na ich výber.

Ako vybrať iba sto záberov z nepredstavteľného množstva kvalitných fotografií? Pri realizácii projektu TIME oslovil kurátorov, historíkov a foto editorov po celom svete, aby redakcii poradili s výberom. Následne sa magazín spojil so svojimi reportérmi a editormi kvôli feedbacku.

V praxi to znamenalo tisícky rozhovorov s fotografmi, objektmi na fotografiách, ich priateľmi či rodinou. Ako magazín TIME dodáva, neexistuje recept na pôsobivú fotografiu, ktorá sa dokáže stať ikonickou. Niektoré z fotiek sú vo výbere, pretože boli prvé toho druhu, iné preto, lebo možno zmenili spôsob života, donútili nás zamyslieť sa, zmeniť spôsob uvažovania. To posledné má ostatne všetkých sto fotografií spoločných.

Navštívte oficiálny web projektu a pozrite si 100 najvýznamneších fotografií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Spustili sme rubriku PARTNERI

Registrovaný užívateľ nájde v rubrike PARTNERI zľavové kupóny na množstvo zliav na produkty a služby.
pokračovanie článku

5 najčastejších chýb pri tvorbe loga

Záleží vám na kvalitnom logu vašej značky? Prečítajte si o najčastejších chybách, ktorých sa dopúšťajú grafický dizajnéri pri ich…
pokračovanie článku

Letterpress zachytávajúci 400-ročnú históriu

Dizajnéri, zdá sa, milujú miesta s bohatou históriou, ktoré vyžarujú inšpiráciu. Nedávno sme uverejnili článok o hand letteringu, ktorý vzdával…