Zdvihnuté hokejky – SZĽH odhalil svoje nové logo

Zväz predstavil novú vizuálnu identitu, v ktorej sa má niesť celá komunikácia aj reprezentačné dresy či oblečenie pre hráčov a fanúšikov. SZĽH doteraz používal vlastné logo, reprezentácia mala vlastné a zároveň na dresoch štátny znak. Bolo preto zámerom túto identitu zjednotiť pod jeden symbol.

Ten v sebe nesie motívy a symboliku štátneho znaku, no s grafickými prvkami, ktoré sú vlastné športovej tematike. Štylizovaný dvojkríž stojí na novom logu na trojvrší vytvorenom zo zdvihnutých hokejok. Tie odkazujú na víťazstvo, resp. radostné prejavy späté s gólom.

Autorom loga je kreatívny riaditeľ Wiktor Leo Burnett, Peter Kačenka. Pri tvorbe nového symbolu bolo podľa jeho slov dôležité navrhnúť jednoduché a dobre zrozumiteľné vizuálne riešenie. Pri štylizácii  trojvršia sa autor pokúsil do nich vložiť hokejky a čo podľa jeho slov  vytvára dojem hokejovej krajiny.

Koncept loga na dresoch je zaužívaný v krajinách ako Kanada, USA, Fínsko, Švédsko ale aj u našich západných susedov v Česku.

Hráči sa v nových dresoch predvedú už na Nemeckom pohári, ktorý sa bude hrať v novembri. Zaujímavosťou je, že okrem nového loga sa na dresoch nebudú objavovať logá partnerov či sponzorov SZĽH.

Čo hovoríte na nové logo SZĽH?

Dajte nám vedieť v našej ankete! A ak chcete k logu povedať niečo viac, napíšte nám do komentárov.

[poll id=”38″]
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si Pixelmator s 50% zľavou!

Obľúbená alternatíva Photoshopu je aktuálne dostupná za veľmi výhodnú cenu. Ak aplikáciu zvažujete, neváhajte dlho. Akcia je časovo…
pokračovanie článku

Postavte si vlastnú PANTONE knižnicu!

PANTONE netreba nijako zvlášť predstavovať. Svetový líder pokiaľ ide o farby, vzorkovníky a veci s nimi spojené, však inšpiruje aj v mnohých…
pokračovanie článku

Stiahnite si 3 200 brushov za 26 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na balík brushov pre Adobe Illustrator. Obsahuje pestrú paletu rôznych štetcov, ktoré teraz…
pokračovanie článku

V jednoduchosti je krása

Instagram nemusí byť iba o filtrami nadopovaných gastro denníkoch. Peechaya Burroughs na svojom Instagrame zverejňuje oku lahodiace kompozície, ktoré…