Ako vznika kaligrafia na iPade?

S dekoratívnymi písmami a ich tvorbou máme bežne spojenú určitú remeselnosť, ručne tvorené typografické umenie. Teraz vám však ukážeme príklad toho, že moderné technológie a tradičné médium kaligrafie dokážu kráčať ruka v ruke.

Dôkazom je práca Ian Barnarda, umelca ktorý sa venuje práve tvorbe ručne písaných ozdobných písiem. Po tom, čo sa Ian oboznámil s iPadom Pro a stylusom Apple Pencil, začal kaligraf vytvárať pôsobivé diela priamo na obrazovke tabletu za pomoci už spomenutého pera, aplikácie Procreate a Illustratoru.

S výsledkami svojej práce aj samotným procesom tvorby sa podelil v rámci niekoľkých videí na svojom Instagrame. Pozrite sa ako vzniká pôsobivá kaligrafia prostredníctvom digitálnych nástrojov:

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hodnota dizajnu a logo SK/EU2016

Diskusia o novej podobe loga ma inšpirovala k úvahe o hodnotení dizajnu a prístupu obornej a laickej verejnosti. Zamyslel som sa nad tým,…
pokračovanie článku

Diplomové práce 2015 – VŠVU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave pozýva na verejné obhajoby a prezentácie diplomových prác tohtoročných magistrov končiacich v študijných programoch maľba,…