Vyšli Photoshop a Premiere Elements 2022

Programy na úpravu fotiek či videí sú orientované skôr na príležitostných hobby používateľov, ktorým ponúkajú jednoduché nástroje za nižšiu cenu.

Photoshop Elements 2022 prichádza s funkciou, ktorá využíva Adobe Sensei a v praxi mení fotku na umelecky pôsobiaci vizuál. Túto premenu dokážete urobiť jedným kliknutím na spôsob efektu a následne doladiť. Novinkou sú aj pohyblivé overlay vrstvy ako vločky či iskry, ktoré je možné pridať do fotiek spolu s animáciou v MP4 formáte.

Guided Edits je funkcia, ktorá vás prevedie rôznymi úpravami, ktoré je možné vo fotkách vykonať. Tento prvok Adobe každoročne obmieňa, najnovšie sa venuje vylepšovaniu fotiek domácich miláčikov.

Vo Photohop Elements 2022 pribudli aj šablóny pre animované slideshow, automatické softvérové aktualizácie a nový dizajn s prehľadnejšou navigáciou či podpora prehrávania GIFov v organizéri.

Premiere Elements 2022 má po novom funkciu úpravy veľkosti videa pre sociálne siete s dôrazom na zachovanie podstatného diania v obraze. Aj tu sú k dispozícii spomínané Guided Edits – pre pridávanie animovaných overlay efektov, či úpravu tieňov a svetla vo videu. Aj softvér na úpravu videí má nový vzhľad, automatické aktualizácie, či nový slider pre úpravu miery kompresie.

Oba programy sú k dispozícii za 99,60 € jednotlivo alebo za 150 € ako balík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Záver z ponorky

Z reakcií na predchádzajúci článok Ponorka do iného sveta vyčnievala požiadavka môjho starého priateľa, ktorý sa nástojčivo dožadoval jednoznačného…