Vyšiel nový Pixelmator Pro: čo prináša verzia Coral?

Obľúbený grafický editor pre Mac je dostupný v novej verzii s viacerými šikovnými vylepšeniami.

Orezávanie pomocou strojového učenia

Funkcia ML Crop využíva engine Core ML a pri práci s programom umožňuje inteligentné orezy fotiek prakticky jedným kliknutím. Výsledkom je podľa vývojárov Pixelmatoru nástroj, ktorý upravuje fotky s pôsobivými výsledkami a zároveň ponúka novú perspektívu pri pozeraní sa na záber a možnosti jeho úpravy.

Efektívne vyfarbovanie 

Quick Fill je funkcia s výstižným názvom. Novinka umožňuje aplikovať farebnú výplň jednoduchým drag & drop spôsobom. Stačí potiahnuť farbu z panela v Pixelmator Pro a pustiť nad oblasťou, ktorú chcete upraviť. Nástroj funguje s každým typom vrstvy v programe (obrázky, tvary aj texty).

Nové ťahy štetcom

Novinka Stroke with Brush slúži na tvorbu liniek po obvode objektov a vrstiev. Proces tvorby zjednoduší náhľad v reálnom čase a možnosť prispôsobiť vzhľad štetca.

Úprava textov

Zmena veľkosti písma je v novej verzii možná už piatimi rôznymi spôsobmi vďaka novému slideru a update prináša aj pokročilé možnosti pre medzery odseku.

Nový Pixelmator Pro vychádza v čase, keď je aplikácia stále v akciovej cene 21,99 €. Ponuka 50% zľavy končí 6. júla. Pixelmator Pro 2.1 Coral je tzv. univerzálnou apkou, čo znamená, že funguje natívne na Macoch s M1 aj Intelom. Pre používateľov, ktorí už program vlastnia, je update bezplatný.

Pixelmator Pro nájdete v App Store

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Svieža kampaň pre Londýnsky dopravný podnik

Londýnsky dopravný podnik (Transport for London) prostredníctvom M&C Saatchi London poverilo ilustrátora Ryana Todda aby pripravili sériu plagátov, ktorá komunikuje…
pokračovanie článku

Leica predstavila nový entry level model

Prestížny výrobca svetoznámych fotoaparátov plánuje tento mesiac spustiť predaj nového zariadenia s dostupnejšou cenou. I keď – v prípade značky ako…
pokračovanie článku

Typografická sociálna sieť

Ste grafický dizajnér, ktorý sa rád hrá s písmenami, ale nemá dostatočné znalosti alebo čas na realizáciu vlastného písma?…