Vyšiel nový Pixelmator Pro: čo prináša verzia Coral?

Obľúbený grafický editor pre Mac je dostupný v novej verzii s viacerými šikovnými vylepšeniami.

Orezávanie pomocou strojového učenia

Funkcia ML Crop využíva engine Core ML a pri práci s programom umožňuje inteligentné orezy fotiek prakticky jedným kliknutím. Výsledkom je podľa vývojárov Pixelmatoru nástroj, ktorý upravuje fotky s pôsobivými výsledkami a zároveň ponúka novú perspektívu pri pozeraní sa na záber a možnosti jeho úpravy.

Efektívne vyfarbovanie 

Quick Fill je funkcia s výstižným názvom. Novinka umožňuje aplikovať farebnú výplň jednoduchým drag & drop spôsobom. Stačí potiahnuť farbu z panela v Pixelmator Pro a pustiť nad oblasťou, ktorú chcete upraviť. Nástroj funguje s každým typom vrstvy v programe (obrázky, tvary aj texty).

Nové ťahy štetcom

Novinka Stroke with Brush slúži na tvorbu liniek po obvode objektov a vrstiev. Proces tvorby zjednoduší náhľad v reálnom čase a možnosť prispôsobiť vzhľad štetca.

Úprava textov

Zmena veľkosti písma je v novej verzii možná už piatimi rôznymi spôsobmi vďaka novému slideru a update prináša aj pokročilé možnosti pre medzery odseku.

Nový Pixelmator Pro vychádza v čase, keď je aplikácia stále v akciovej cene 21,99 €. Ponuka 50% zľavy končí 6. júla. Pixelmator Pro 2.1 Coral je tzv. univerzálnou apkou, čo znamená, že funguje natívne na Macoch s M1 aj Intelom. Pre používateľov, ktorí už program vlastnia, je update bezplatný.

Pixelmator Pro nájdete v App Store

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Shutterstock ponúka 10% zľavu

Ponuka pre celý katalóg fotobanky platí do konca mesiaca. Môžete si tak vytvoriť zásobu pre tvorbu vizuálov.
pokračovanie článku

Hlavnú cenu Slovenská hra roka získal steampunkový titul Vaporum: Lockdown

Slovenská videoherná tvorba neprestajne napreduje a aj u nás vznikajú každoročne desiatky titulov, ktoré hrajú milióny hráčov po celom svete. Slovenská asociácia herných vývojárov preto každoročne udeľuje ocenenie Slovenská hra roka, aby tak vyzdvihla tie najkvalitnejšie digitálne hry so slovenským pôvodom.