HB Reavis odhalilo výrazný redizajn

Medzinárodný developer predstavil novú identitu, ktorá má lepšie reflektovať filozofiu firmy a jej smerovanie.

Spočnosť vznikla ešte v roku 1993 a z malého slovenského developera sa postupne transformovala na firmu, ktorá pôsobí nielen v Strednej Európe, ale aj vo Veľkej Británii a v Turecku. Zmenu vizuálnej identity inicioval management aj zamestnanci, ktorí cítili, že vnímanie firmy v očiach verejnosti sa líši od toho, ako HB Reavis funguje a premýšľa interne. A tak po 23 rokoch nastal konečne čas zmeniť a rozvinúť vizuálnu komunikciu.

Pôvodné logo

Ako prvé sa v rámci procesu tvorby novej identity uskutočnil prieskum v danom sektore. Výsledky asi neprekvapia – väčšina firiem komunikovala šablónovito, logá pôsobili príliš technickým a strnulým dojmom.

K tvorbe novej identity pre HB Reavis bola prizvaná londýnska kreatívna agentúra Sector Light. Tá sa chcela pri tvorbe vyhnúť stereotypom a opotrebovaným spôsobom komunikácie. Podľa kreatívneho riaditeľa, Nicka Cannonsa, bolo ich snahou vytvoriť niečo ľudské, emotívnejšie. Preto sa rozhodli pre organické, farebný a sviežim dojmom pôsobiace stvárnenie novej identity.

Farebná paleta je inšpirovaná farbami, ktoré reflektujú konkrétne hodnoty spoločnosti. Vo výsledku vzniklo 9 farebných kombinácií loga, ktoré tak sleduje trend dynamických identít, ktorých symboliku je možné variovať.

Čo hovoríte na novú identitu HB Reavis?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Photoshop pluginy, ktoré šetria čas II.

Pri práci s náročným softvérom vždy poteší, ak sa človeku podarí nájsť nejakú tú skratku. Veľakrát to dokáže nielen…
pokračovanie článku

Set watercolor pohľadníc zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na sadu pohľadníc, ktoré spája vodovkový vzhľad a prírodné motívy.