Vylepšený FontLab 7 prichádza so špeciálnou cenou do 22. 12.

Profesionálny editor písma prichádza s novou verziou pre Mac aj Windows. Novinku teraz navyše môžete získať za výhodnejšiu sumu. Čo nové prináša siedmy FontLab?

Editor ponúka hneď niekoľko vylepšení a nových funkcií:

Auto OpenType

Ak sa príliš nekamošíte s kódom, je táto novinka presne pre vás. Stačí pomenovať znaky podľa jedného z bežných spôsobov a program automaticky vytvorí OpenType funkcie podporované vašim fontom. Ak predsa len nie je pre vás programovanie problém, môžete využiť rozšírený panel možností, kde si nakódite mix automatických aj vlastných funkcií. Nechýba ani stručný prehľad každej z nich.

Vyrovnávanie proporcií

Ak je dôležitá konzistentná šírka ťahov pri všetkých písmenách, FotnLab vám umožní automatické zosúladenie hodnôt pre všetky ťahy. Ak sa objaví nepresnosť, program vás na ňu upozorní a ponúkne možnosť korekcie.

Vylepšené editovanie masterov

Pri tvorbe variabilného písma ocenít možnosť upravovať viacero masterov naraz, s vzájomným prekrývaním v podobe farebných wireframov. Môžete tiež vidieť master pre konkrétne znaky či ich interpolácie.

Batch premenovávanie znakov

FontLab 7 ponúka možnosť rýchleho premenovania vybraných znakov pomocou predvolených schém alebo s vytvorenou vlastnou.

Klávesové skratky

Po novom je možné viac procesov riešiť cez klávesnicu.

To je iba časť toho, čo nová verzia FontLab ponúka. Viac k siedmemu vydaniu softvéru nájdete na jeho oficiálnom webe. FontLab 7 si môžete na 30 dní aj vyskúšať.

Pokiaľ ide o spomínanú akciovú cenu, do 22. decembra môžete program získať za 345 $ (namiesto 459 $). Ak ste majiteľom predošlých verzií môžete navyše novinku získať za ešte výhodnejšiu cenu alebo dokonca ako bezplatný upgrade (pri prechode z FontLab VI).

30-dňový trial nájdete TU.

Kupujte TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

InDesign tutorial 25: Vertikální text

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Plagáty oslavujú – Helvetica má 60

Svetoznáme písmo tento rok oslavuje úctyhodný vek. Preto sa v štúdiu Husmee rozhodli vytvoriť sériu plagátov, ktoré si pripomínajú…