Vtipné odznaky reflektujú predvolebnú situáciu v USA

V Spojených štátoch sa pomaly ale isto schyľuje k voľbám a najnovšie sa súboj kandidátov premiestnil aj do priestoru, kde by ste to možno na prvý pohľad nečakali. Sagmeister & Walsh totiž prišli s vlastnou kampaňou, či skôr projektom Pins Won’t Save the World. O čo ide?

Kreatívny tím vytvoril set 40 ilustrovaných odznakov, ktoré majú vyjadriť protest proti Donaldovi Trumpovi a povzbudiť ľudí, aby volili Hillary Clintonovú. Odzanky ďalej vyjadrujú hodnoty ako sú láska, dobrosrdečnosť či tolerancia.

Odznaky však nie sú jedinými médiom. Motívy sa ocitli aj na nálepkách, či nášivkách alebo dokonca dočasných tetovaniach. Prečo autori zvolili práve tieto nosiče? Odpoveď je jednoduchá. Chceli sa zamerať na mladých, medzi ktorými sú práve tieto veci in.

msemv63ahs57a5mpgkdyfn twhpvspv9pgcey9mrkp7hn eqevahsjpvrkpamvzybdgn

A napriek tomu, že sú tamojší mladí ľudia vcelku liberálni, iba 26 percent z nich volilo v posledných voľbách. V prepočte je to asi 48 miliónov hlasov. Celkom slušné číslo, povedali si v Sagmeister & Walsh, a keďže je celkom možný aj scenár s prezidentom Trumpom, snažia sa takýmto spôsobom motivovať ľudí, aby išli voliť.

Kolekciu okrem vyššie spomínaných vecí rozšíria aj tričká, plagáty či dokonca nálepky na nárazníky. Autorsky motívy pripravila dvojica Sagmeister & Walsh spolu so svojimi priateľmi a kolegami.qxwj6rsdui2vg2bvb3rxfn

A v neposlednom rade – od offline k online – je tu celkom zaujímavé využitie Instagramu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť