Typopo: Užitočný online nástroj na opravu typografických chýb

Navrhujete a zalamujete knižné či iné komplexnejšie texty? Môže sa vám hodiť táto šikovná pomôcka, ktorú vám dnes predstavíme.

Komplexné riešenie pre mikrotypografiu

Nástroj Typopo od Braňa Šandalu je dostupný ako online aplikácia, ktorá dokáže bežné typografické prehrešky v texte objaviť a odstrániť. Veci ako nesprávne použité úvodzovky, apostrofy, pomlčky, čísla či medzery. To je iba niekoľko z najčastejších nedostatkov, ktorými texty trpia.

Typopo dokáže pracovať v piatich jazykoch – okrem slovenčiny aj v angličtine, nemčine, češtine či rusínčine. Je dostupný cez vlastný web a je kompletne zadarmo! Apku si môžete vyskúšať aj bez registrácie.

Aké sú možnosti využitia Typopo?

Knižní dizajnéri a DTP operátori

Pred sadzbou textu v DTP aplikácií, s ktorou pracujete, môžete surový text vložiť do Typopo web aplikácie a opraviť tak komplexne mikrotypografiu jediným kliknutím.

Developeri a autori

Lokalizačné texty môžete takisto vložiť do nástroja. Rovnakým spôsobom je možné na celkom novú úroveň posunúť tvorbu textov. Stačí si nainštalovať nástroj ako VS Code rozšírenie.

Tvorcovia digitálnych produktov a apiek

Typopo môžete využiť aj vo forme NPM balíka, ktorý implementujete do svojho kódu.

O produkte

Autor Braňo Šandala na vývoji Typopo stále pracuje a vylepšuje ho s cieľom ponúknuť produkt, ktorý bude prospešný komunite grafických a knižných dizajnérov. Na oficiálnom webe Typopo, kde si môžete aplikáciu vyskúšať a nájsť aj podrobné informácie, môžete Braňovi zanechať aj spätnú väzbu pre ďalšie zlepšovanie nástroja.

zdroj: Typopo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť