Tlačený Egreš? Nech sa páči!

Magazínom z lokálneho prostredia, zdá sa, doba praje. Zaujímavé čítanie sprevádzané podmanivými ilustráciami či fotografiami ponúka napríklad Pyré, ktoré nedávno vyšlo už po štvrtýkrát. Alebo aj taký Egreš, ktorý sa aktuálne snaží získať podporu na startovači. Práve o ňom dnes bude reč.

Čítanie pre každého

Egreš je rodinný magazín, to však neznamená, že tu si na svoje prídu len rodičia. Pre tvorcov toto slovo evokuje niečo, čo má kúzlo rodinnej atmosféry. Magazín je tým pravým pre každého, kto má rád dizajn, remeslo, ilustráciu a fotografiu, ale aj rozprávky, prírodu, umenie či dobre jedlo a turistiku. V ľubovoľnom poradí. Samozrejme, keď rodinný tak pre všetkých – stránky určené pre deti, mladých i starších ľudí tiež v Egreši nechýbajú.

Nápad rozbehnúť magazín sa zrodil pred letom 2012 v hlave jeho zakladateľky Zuzany Mitošinkovej, ktorá je nadšenou turistkou a fotografkou. Zuzana mala počas dlhodobej spolupráce s medzinárodným domom umenia pre deti možnosť siahnuť si na tie najzaujímavejšie a najkrajšie detské knihy z celého sveta. Bola nadšená ilustráciami, grafikou a vlastne všetkým, čo súvisí s vôňou a zvukom listovaného papiera.

blank-journal [Converted]

Pre človeka, ktorý bol od detstva spätý s prírodou, bolo tematické zameranie magazínu od začiatku jasné – ľudia, ktorí svojou činnosťou zlepšujú životné prostredie i kvalitu života. Egreš sa zároveň stáva aj miestom spolupráce s nadanými ilustrátormi, fotografmi či s mladými začinajúcimi autormi. Tým všetkým sa tu vytvára priestor na prezentáciu a sebarealizáciu.

blank-journal [Converted]

Čo čakať v čerstvom Egreši?

Nové printové číslo magazínu bude tentoraz v znamení flóry a fauny, ktorá nás obklopuje. Nájdete v ňom napríklad príbeh jedných z najkrajších dolín Slovenska a človeka, ktorý v nich zachraňuje staré mlyny, duo kvetinárok, ktoré robí tak trochu iné „kytky” a babku Oprchalovú z Novej Bošáce s jej fajnovými makovými koláčmi. A veľa iného.

blank-journal [Converted]blank-journal [Converted]

Súčasťou magu je aj herbár s liečivými alebo vzácnymi bylinkami, vytvorený v spolupráci s doktorom Králikom z Prírodovedeckej fakulty UK. Čítaním vás budú sprevádzať ilustrácie od viacerých domácich i zahraničných ilustrátoriek ako Petra Hilbert, Veronika Holecová, ukrajinská autorka Nastia Sleptsova a Češka Alžběta Skálová.

blank-journal [Converted]blank-journal [Converted]

Egreš na startovači

Myšlienku magazínu Egreš môžete podporiť prostredníctvom portálu startovač. Nájdete ho TU. Pomôcť zaujímavému projektu môžete ešte 22 dní, tak smelo do toho! Zároveň môžete získať zaujímavé odmeny, medzi ktoré patria výtlačky Egrešu, printy s ilustráciou uverejnených autoriek a ďalšie. :)

A prečo Egreš? Nostalgická spomienka na záhradu starých rodičov, plnú egrešových kríkov. V súčasnosti je toto ovocie celkom vzácne. Redakcia magazínu by týmto spôsobom rada oživila spomienku na ne a vrátila egreše medzi ľudí.

Ak vás nápad a vôbec myšlienka takéhoto magazínu v našich končinách zaujali, navštívte aj webstránku Egrešu.

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Video: Ako vzniká nadčasové logo?

Ak ste si niekedy kládli túto otázku, pozrite si nasledujúce video, ktoré sa práve témou úspešných wordmark lôg…
pokračovanie článku

Plagát žije aj vďaka PechaKucha Night

O originálnom prezentačnom podujatí pôvodom z Tokia ste už museli minimálne počuť. Rôzni kreatívni ľudia predstavujú pred publikom svoju…
pokračovanie článku

3D akcie pre Photoshop zadarmo

Štyri 3D akcie pre Photoshop na stiahnutie zadarmo. Ďalšie diely seriálu Kvalitné fotky jedál zadarmo! (9. augusta 2020) Typotipy…
pokračovanie článku

Hľadá sa Graphic Designer – daren & curtis

Máme tím špičkových grafikov, ku ktorým hľadáme nového parťáka. V prípade, že už máš s grafikou a dizajnom skúsenosti a chceš sa…
pokračovanie článku

Font dňa – Boston

zľava 90%, rodina 15,90€