Tarotarty: karty inšpirované geometriou Kazimira Maleviča

Dizajnové karty, ktoré sú ako stvorené nielen na halloween ale aj dlhé zimné večery.

Autorský balík tarotových kariet, ktorý je už na prvý pohľad odlišný od tradičnej formy tarotu obsahuje 34 kariet, ktoré sú zabalené v zamatovom vrecúšku.

Autorom celého projektu je ilustrátor a art director, ktorý vystupuje pod pseudonymom Mesiac. Jeho cieľom bolo pri ich tvorbe odkloniť sa od zaužívaných trendov a vytvoriť niečo úplne nové. Pri práci je autorovou veľkou inšpiráciou Kazimír Malevič, s jeho geometrickým prístupom, prácou s objektmi a farebnými paletami.

Tarotový balíček je zároveň určitým pokračovaním predchádzajúceho projektu Artykarty, v rámci ktorého vznikli hracie sedmové karty v podobnej vizualite. Práve po ich vydaní dostal autor spätnú väzbu, ktorá ho motivovala nakresliť práve tarotové karty, ktoré si môžete kúpiť aj na autorovom Etsy.

O autorovi

Mesiac pôsobí v Rimavskej Sobote ako art director, ilustrátor a streetartist. K týmto aktivitám najnovšie pribudla aj poézia, keďže mu vyšla kniha Po smrti začneme krajšie žiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Nature Organic Chocolates

Na začátku roku byl Mike Karolos pověřen potravinářkou značkou Nature Organic přepracováním ručně vyráběných organických čokolád. První částí…
pokračovanie článku

PF napr. 5774

Tak sme sa nejako bez snehu a bez mrazu prehupli do ďalšieho roka. Podľa čínskeho kalendára sme v roku dreveného…