Side project na dnes – Responsive Logos

Stále častejšie využívame na prezeranie webu a veci s tým spojené mobilné zariadenia. Tablety či mobily však majú oproti počítačom či laptopom obmedzenejšie možnosti, čo sa týka plochy na ktorej sa veci zobrazujú. Skvelou vychytávkou v tomto smere je responzívnosť webového obsahu. A práve ňou sa zaoberá projekt Joea Harrisona.

Dizajnér z východného Londýna sa zaoberá digitálnym a interaktívnym dizajnom. Aktuálne prauje ako hlavný vizuálny dizajnér v Great Fridays, dizajnérskom štúdiu s pobočkami v New Yorku, San Franciscu, Manchesteri a Londýne.

Responsive Logos, je projekt v ktorom si Joe spravil malú exkurziu do oblasti responzívnej ikonografie. Počas tvorby jednotilvých dizajnov skúmal možnosti, ktoré sú dostupné ak ide o prispôsobovanie loga pre displeje rôznych veľkostí.

Cieľom a hlavnou myšlienkou projektu bolo vytvoriť niekoľko variant jednej identitya zároveň zachovať rovnováhu medzi jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou. Zaujímavé je sledovať, ako logo postupne – s každou menšou obrazovkou – stráca čosi z prvkov, ktoré ho tvoria. Pripomína to situáciu, kedy sa dieťa musí vzdať niektorých hračiek. Je ťažké vybrať si, ktoré ostanú na poličke a ktoré pôjdu do škatule a do pivnice.

Čo poviete, vybral si Joe dobre?

responsive_logos_6

Viac prác tohto autora nájdete na jeho webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Noc event marketingu

21. apríl, 19:00 – 23:00 CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava

Slovenské fóra o dtp?

Využívate nejaké slovenské fórum venujúce sa dtp, prípadne príbuznej téme?