Side project na dnes – Responsive Logos

Stále častejšie využívame na prezeranie webu a veci s tým spojené mobilné zariadenia. Tablety či mobily však majú oproti počítačom či laptopom obmedzenejšie možnosti, čo sa týka plochy na ktorej sa veci zobrazujú. Skvelou vychytávkou v tomto smere je responzívnosť webového obsahu. A práve ňou sa zaoberá projekt Joea Harrisona.

Dizajnér z východného Londýna sa zaoberá digitálnym a interaktívnym dizajnom. Aktuálne prauje ako hlavný vizuálny dizajnér v Great Fridays, dizajnérskom štúdiu s pobočkami v New Yorku, San Franciscu, Manchesteri a Londýne.

Responsive Logos, je projekt v ktorom si Joe spravil malú exkurziu do oblasti responzívnej ikonografie. Počas tvorby jednotilvých dizajnov skúmal možnosti, ktoré sú dostupné ak ide o prispôsobovanie loga pre displeje rôznych veľkostí.

Cieľom a hlavnou myšlienkou projektu bolo vytvoriť niekoľko variant jednej identitya zároveň zachovať rovnováhu medzi jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou. Zaujímavé je sledovať, ako logo postupne – s každou menšou obrazovkou – stráca čosi z prvkov, ktoré ho tvoria. Pripomína to situáciu, kedy sa dieťa musí vzdať niektorých hračiek. Je ťažké vybrať si, ktoré ostanú na poličke a ktoré pôjdu do škatule a do pivnice.

Čo poviete, vybral si Joe dobre?

responsive_logos_6

Viac prác tohto autora nájdete na jeho webe.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Alek (zľava 35%, od 11,04 €)

zľava 35% do 11. mája k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch             
pokračovanie článku

Vienna Design Week štartuje už tento piatok

Od 27. septembera do 6. októbra sa vo Viedni bude konať trinásty ročník podujatia, ktoré do rakúskej metropoly prinesie najväčší…